Պետաիրավական առարկաների գիտական խմբակի 2021-2022 ուստարվա երկրորդ նիստը
Մարտի 24-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթա­համա­լիրի ակադեմիայի պետության և իրավունքի տեսու­թյան և սահ­մանադրական իրավունքի ու վարչական իրավունքի և ոս­տի­կա­նու­թյան վարչական գոր­ծունեության ամբիոններին կից գործող պետաիրավական ա­ռար­կա­ների գիտական խմբակի 2021-2022 ուստարվա երկրորդ նիստը:
Նիստին ներկա էին Կրթահամալիրի ակադեմիայի վարչական իրավունքի և ոստիկանության վարչական գործունեության ամբիոնի պետ, ոստիկանության մայոր  Գ. Խուդոյանը, պետության և իրավունքի տեսության և սահմանադրական իրավունքի ամբիոնի պետի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, ոստիկանության փոխգնդապետ Ա. Սաֆարյանը, նույն ամբիոնի դասախոս, ոստիկանության մայոր Ա. Մարգարյանը, Կրթահամալիրի գիտական աշխատանքների բաժնի գիտաշխատող, ոս­տի­կա­նության կապիտան  Ն. Վարդանյանը, ՀՀ ոստիկանության պարեկային ծառայության պետի տեղակալ, ոստիկանության մայոր Դավիթ Օհանյանը:
Գիտական խմբակի նիստի թեման էր` «Պարեկային ոստիկանության կայացման հիմնախնդիրները Հայաստանի Հանրապետությունում»:
Նշված թե­մայով զեկույցով հանդես եկավ ՀՀ ոստիկանության պարեկային ծառայության պետի տեղակալ, ինքը և մոնիթորինգի և վերլուծության բաժնի պետ, ոստիկանության մայոր Դավիթ Օհանյանը: Նա ներկայացրեց պարեկային ոստիկանության կառուցվածքը և գործունեության հիմնական ուղղությունները: Այնուհետև բանախոսն անդրադարձավ միջազգային առաջավոր փորձի ուսումնասիրմանը, ինչպես նաև Երևան քաղաքում և մարզերում պարեկային ծառայության կայացման հիմնախնդիրներին:
Նյութի ներկայացումից հետո նիստի մասնակիցները զե­կու­ցողին հարցեր ուղղեցին, որոնց տրվեցին սպառիչ պատասխաններ:

Второе заседание научного кружка государственно-правовых дисциплин 2021-2022 учебного года
24 марта состоялось второе заседание 2021-2022 учебного года научного кружка государственно-правовых предметов, действующего при кафедрах теории государства и права и конституционного права, административного права и административной деятельности полиции Академии Образовательного комплекса полиции РА.
На заседании присутствовали начальник кафедры административного права и административной деятельности полиции Академии Образовательного комплекса, майор полиции Г. Худоян, временно исполняющая обязанности начальника кафедры теории государства и права и конституционного права, подполковник полиции А. Сафарян, преподаватель той же кафедры, майор полиции А. Маргарян , сотрудник отдела научных работ Образовательного комплекса, капитан полиции Н. Варданян, заместитель начальника патрульной службы Полиции РА, майор полиции Давид Оганян.
Темой второго заседания научного кружка стали проблемы становления патрульной полиции в Республике Армения.
С докладом на данную тему выступил заместитель начальника патрульной службы Полиции РА, он же начальник отдела мониторинга и анализа, майор полиции Давид Оганян. Он представил структуру патрульной полиции и основные направления деятельности. Затем докладчик коснулся изучения передового международного опыта, а также вопросов становления патрульной службы в Ереване и областях.
После представления материала участники заседания задали докладчику вопросы, на которые были даны исчерпывающие ответы.