Պետաիրավական առարկաների գիտական խմբակի 2021-2022 ուստարվա երկրորդ նիստը
Մարտի 24-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթա­համա­լիրի ակադեմիայի պետության և իրավունքի տեսու­թյան և սահ­մանադրական իրավունքի ու վարչական իրավունքի և ոս­տի­կա­նու­թյան վարչական գոր­ծունեության ամբիոններին կից գործող պետաիրավական ա­ռար­կա­ների գիտական խմբակի 2021-2022 ուստարվա երկրորդ նիստը:
Նիստին ներկա էին Կրթահամալիրի ակադեմիայի վարչական իրավունքի և ոստիկանության վարչական գործունեության ամբիոնի պետ, ոստիկանության մայոր  Գ. Խուդոյանը, պետության և իրավունքի տեսության և սահմանադրական իրավունքի ամբիոնի պետի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, ոստիկանության փոխգնդապետ Ա. Սաֆարյանը, նույն ամբիոնի դասախոս, ոստիկանության մայոր Ա. Մարգարյանը, Կրթահամալիրի գիտական աշխատանքների բաժնի գիտաշխատող, ոս­տի­կա­նության կապիտան  Ն. Վարդանյանը, ՀՀ ոստիկանության պարեկային ծառայության պետի տեղակալ, ոստիկանության մայոր Դավիթ Օհանյանը:
Գիտական խմբակի նիստի թեման էր` «Պարեկային ոստիկանության կայացման հիմնախնդիրները Հայաստանի Հանրապետությունում»:
Նշված թե­մայով զեկույցով հանդես եկավ ՀՀ ոստիկանության պարեկային ծառայության պետի տեղակալ, ինքը և մոնիթորինգի և վերլուծության բաժնի պետ, ոստիկանության մայոր Դավիթ Օհանյանը: Նա ներկայացրեց պարեկային ոստիկանության կառուցվածքը և գործունեության հիմնական ուղղությունները: Այնուհետև բանախոսն անդրադարձավ միջազգային առաջավոր փորձի ուսումնասիրմանը, ինչպես նաև Երևան քաղաքում և մարզերում պարեկային ծառայության կայացման հիմնախնդիրներին:
Նյութի ներկայացումից հետո նիստի մասնակիցները զե­կու­ցողին հարցեր ուղղեցին, որոնց տրվեցին սպառիչ պատասխաններ:

The second session of the education year 2021-2022 of the scientific group of Law and State subjects
On the 24th of March, there was held the second session of the education year 2021-2022 of the scientific group of Law and State subjects adjacent to the Chair of the State and Law theory and police administrative activity.
Head of the Chair of Administrative Law and Police administrative activity, police major G. Khudoyan, Acting Head of the Chair of State and Law theory and Constitutional Law, police lieutenant colonel A. Safaryan, lecturer of the same Chair, police major A. Margaryan, researcher of the Scientific works division, police captain N. Vardanyan, Deputy Head of the Patrol Police Service of Police of RA, police major Davit Ohanyan.
The theme of the scientific group was about “Main issues about Patrol Police activities in the Republic of Armenia”.
Deputy Head of Patrol Policing of RA, Head of analytical and monitoring division, police major Davit Ohanyan also had a speech. He introduced the structure of patrol policing and main functional directions. Afterwards the speaker talked about study of international experience, as well as main issues concerning to the Patrol service development in the regions and city Yerevan.
After introduction, the participants gave questions to the speaker, where appropriate answers were given.