Քաղաքացիական իրավունքի և քաղաքացիական դատավարության ամբիոնին կից գիտական խմբակի նիստը
Մայիսի 24-ին տեղի ունեցավ քաղաքացիական իրավունքի և  քաղաքացիական դատավարության գիտական խմբակի 2021-2022 ուստարվա երրորդ գիտական խմբակի նիստը։ Նիստին ներկա էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի քաղաքացիական իրավունքի և քաղաքացիական դատավարության ամբիոնի պետի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող, ոստիկանության կապիտան Գ. Մարուքյանը և նույն ամբիոնի դասախոսները։ Գիտական խմբակին մասնակցում էին նաև Կրթահամալիրի ակադեմիայի անվճար և վճարովի ուսուցման սովորողներ։
Գիտական խմբակի թեման էր «Աշխատանքային և քաղաքացիաիրավական պայմանագրերի հարաբերակցությունը»։
Որպես զեկուցող հանդես եկան ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի, իրավագիտության ֆակուլտետի վճարովի ուսուցման 3-րդ կուրսի սովորողներ Լ. Ալեքյանը և Ռ. Մարգարյանը։
Քննարկվող թեմայի շրջանակներում ներկայացվեցին աշխատանքային և քաղաքացիաիրավական պայմանագրերի ընդհանրությունը և տարբերությունները, առանձնահատկությունները և օրենսդրական բացերը։

Заседание научного кружка при кафедре гражданского права и гражданского судопроизводства
24 мая состоялось третьего заседание научного кружка гражданского права и гражданского судопроизводства. На заседании присутствовали временно исполняющая обязанности начальника кафедры гражданского права и гражданского судопроизводства Академии Образовательного комплекса полиции РА, капитан полиции Г. Марукян и преподаватели той же кафедры. В научном кружке участвовали также учащиеся Академии Образовательного комплекса бесплатного и платного обучения.
Тема проведенного научного кружка: «Соотношение трудовых и гражданско-правовых договоров».
В качестве докладчика выступили учащиеся 3-го курса платного обучения Образовательного комплекса полиции РА, юридического факультета Л. Алекян и Р. Маргарян.
В рамках обсуждаемой темы были представлены общность и различия между трудовым и гражданско-правовым договорами, особенности и законодательные пробелы.