«Զուգահեռներ` գործող և նոր ՀՀ քրեական օրենսգրքերով նախատեսված պատժի համակարգի միջև» թեմայով գիտական խմբակի նիստ
Դեկտեմբերի 17-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի քրեական իրավունքի և քրեաբանության ամբիոնին կից գիտական խմբակի նիստը: Քննարկման թեման էր՝ «Զուգահեռներ` գործող և նոր ՀՀ քրեական օրենսգրքերով նախատեսված պատժի համակարգի միջև»:
Նիստը վարեց ամբիոնի պայմանագրային հիմունքներով դասախոս, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ Դ.Թումասյանը:
Նիստի ընթացքում զեկույցներով հանդես եկան ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի վճարովի ուսուցման 3-րդ կուրսի սովորողներ՝ Ջավադյան Սյուզաննան «Ազատության սահմանափակում», Ասուլյան Հեղինեն «Օտարերկրյա քաղաքացուն ՀՀ տարածքից վտարելը», Մարգարյան Ռուզաննան «Հանրային աշխատանք» և Ալեքյան Լալան «Ցմահ ազատազրկում» թեմաներով:

Заседание научного кружка на тему «Параллели между действующей и новой системой наказания, предусмотренной Уголовным кодексом РА»
17 декабря состоялось заседание научного кружка при кафедре уголовного права и криминологии Академии Образовательного комплекса полиции РА. Тема обсуждения – «Параллели между действующей и новой системой наказания, предусмотренной Уголовным кодексом РА».
Заседание вел преподаватель кафедры, кандидат юридических наук, доцент Д.Тумасян.
В ходе заседания с докладами выступили учащиеся 3-го курса платного обучения юридического факультета Академии Джавадян Сюзанна на тему: «Ограничение свободы», Асулян Егине – «Экспатриирование иностранного гражданина с территории РА», Маргарян Рузанна – «Общественные работы» и Алекян Лала - «Пожизненное лишение свободы».