Գիտական խորհրդի 3-րդ նիստը
Փետրվարի 10-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի գիտական խորհրդի 2023 թվականի 3-րդ նիստը: Օրակարգի հարցերի քննարկման արդյունքում գիտական խորհուրդը որոշեց ՀՀ ոստիկանության պետի անվանական կրթաթոշակ ստացող սովորողներին 2022-2023 ուստարվա երկրորդ կիսամյակի համար պահպանել նախորդ կիսամյակում տրամադրվող կրթաթոշակը, քանի որ վերջիններիս նախորդ կիսամյակի ուսումնառության արդյունքներն ամփոփվել են գերազանց առաջադիմությամբ:
Լրացումներ և փոփոխություններ կատարվեցին քոլեջի ոստիկանական միջին մասնագիտական կրթական ծրագրով ուսումնական գործընթացի կազմակերպման մասին կարգում, որի արդյունքում կարգի մի շարք կետերում ամրագրվեցին պետական կրթական չափորոշչով և համապատասխան առարկայական նկարագրով նախատեսված ուսումնական արդյունքների գնահատման ձևերը: Գիտական խորհրդը որոշեց բավարարել նախկինում կրթահամալիրում վճարովի հիմունքներով սովորած և տարբեր պատճառներով կրթահամալիրից ազատված չորս ուսանողի՝ վերականգնման համար ներկայացած դիմումները:

The third meeting of the Scientific council
On the 10th of February there was held the third session of the Scientific council of the Educational Complex of Police of RA. As a result of agenda discussion, the scientific council decided to leave the same scholarship nominated after the Head of the Police of RA, as it was during the previous semester for the Academic year 2022-2023 on the basis of marks’ remarks.
Amendments were made in the regulation on educational middle vocational program of the College and as a result of which the assessment criteria was also reviewed on the basis of state educational criteria and appropriate subject curricula. The scientific council decided to accept the applications of the students on repairing opportunities after being fired from the Educational Complex during last year.