Գիտական խորհրդի 3-րդ նիստը
Փետրվարի 10-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի գիտական խորհրդի 2023 թվականի 3-րդ նիստը: Օրակարգի հարցերի քննարկման արդյունքում գիտական խորհուրդը որոշեց ՀՀ ոստիկանության պետի անվանական կրթաթոշակ ստացող սովորողներին 2022-2023 ուստարվա երկրորդ կիսամյակի համար պահպանել նախորդ կիսամյակում տրամադրվող կրթաթոշակը, քանի որ վերջիններիս նախորդ կիսամյակի ուսումնառության արդյունքներն ամփոփվել են գերազանց առաջադիմությամբ:
Լրացումներ և փոփոխություններ կատարվեցին քոլեջի ոստիկանական միջին մասնագիտական կրթական ծրագրով ուսումնական գործընթացի կազմակերպման մասին կարգում, որի արդյունքում կարգի մի շարք կետերում ամրագրվեցին պետական կրթական չափորոշչով և համապատասխան առարկայական նկարագրով նախատեսված ուսումնական արդյունքների գնահատման ձևերը: Գիտական խորհրդը որոշեց բավարարել նախկինում կրթահամալիրում վճարովի հիմունքներով սովորած և տարբեր պատճառներով կրթահամալիրից ազատված չորս ուսանողի՝ վերականգնման համար ներկայացած դիմումները:

3-е заседание Ученого совета
10 февраля состоялось 3-е заседание Ученого совета Образовательного комплекса полиции РА. В результате обсуждения вопросов повестки дня Ученый совет решил сохранить стипендию на второй семестр 2022-2023 учебного года, назначаемую учащимся, получающим именную стипендию начальника Полиции РА, на основании того, что их обучение в предыдущем семестре было завершено с отличной успеваемостью.
Были внесены дополнения и изменения в порядок организации учебного процесса по полицейской средней профессиональной образовательной программе Колледжа, в результате чего в ряде пунктов порядка были закреплены формы оценки учебных результатов, предусмотренные государственным образовательным стандартом и соответствующим предметным описаниям. Ученый совет решил удовлетворить заявки на восстановление четырех студентов, ранее обучавшихся в Образовательном комплексе на платной основе и отчисленных по различным причинам.