ՇՆՈՐՀԱԿԱԼ ԵՆՔ ԵՐԿԱՐԱՄՅԱ ԱՆԲԱՍԻՐ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱՐ
Հարգելի՛ պարոն Գևորգյան, սիրելի՛ գործընկեր, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ողջ անձնակազմը և սովորողներն իրենց երախտիքի խոսքն են հայտնում Ձեզ երկարամյա անբասիր ծառայության համար։ Մեծ է Ձեր դերը կրթահամալիրի ուսումնական գործընթացը պատշաճ կազմակերպելու և ներկայանալի դարձնելու գործում։ Մեր բուհը հաջողություններ է գրանցել նաև Ձեր մասնագիտական հմտությունների և կարողությունների շնորհիվ։
Մարդկային որակներով, մասնագիտական ունակություններով և աշխատանքին անմնացորդ նվիրումով Դուք վայելել եք ողջ անձնակազմի սերն ու հարգանքը և օրինակ եք դարձել սերունդների դաստիարակության գործում։
Հարգելի՛ պարոն Գևորգյան, շնորհավորում ենք Ձեզ վաստակաշատ հանգստի անցնելու կապակցությամբ։ Թող եռանդը, նոր մտահղացումները, հաջողությունները և լավատեսությունը միշտ ուղեկից լինեն Ձեզ։ Առողջություն, երջանկություն, խաղաղություն և բարեկեցություն թող լինի Ձեր ընտանեկան հարկի տակ։ Վստահ ենք, որ չեք հեռանա հարազատ կրթօջախից և տարիների կուտակած Ձեր հարուստ փորձը դեռ երկար կփոխանցեք երիտասարդներին։

Благодарим Вас за многолетнюю безупречную службу
Уважаемый господин Геворкян, дорогой коллега! Весь коллектив и учащиеся Образовательного комплекса полиции РА выражают слова благодарности Вам за многолетнюю безупречную службу. Велика Ваша роль в организации учебного процесса Образовательного комплекса. Наш вуз добился многих успехов благодаря и вашему профессионализму.
Благодаря своим человеческими качествами, профессиональными способностям и преданности работе, Вы всегда пользовались любовью и уважением всего коллектива, стали примером в деле воспитания поколений.
Уважаемый господин Геворкян, поздравляем Вас с выходом на заслуженный отдых. Пусть энергия, новые замыслы, успехи и оптимизм всегда сопутствуют Вам. Пусть здоровье, счастье, мир и благополучие пребывают под вашей семейной крышей. Мы уверены, что Вы не покинете родной очаг и еще долго будете передавать накопленный за эти годы богатый опыт молодым.