ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինի հրաժեշտի այցը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր
2016թ. փետրվարի 12-ին հրաժեշտի այցով ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում էր ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինը:  ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանի հետ հանդիպման ընթացքում դեսպան Սորոկինը իր գոհունակությունը հայտնեց Կրթահամալիրի և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի միջև փոխգործակցության վերաբերյալ՝ ընգծելով, որ իր պաշտոնավարության չորս տարիների ընթացքում կրթահամալիրում բարեփոխումների իրականացմանն ուղղված ջանքերը պսակվել են հաջողությամբ:
Ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանը, կարևորելով ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի աջակցությունը ոստիկանական կրթության որակի բարձրացմանն ուղղված ծրագրերում, իր երախտագիտությունը հայտնեց դեսպան Սորոկինին և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ռազմաքաղաքական բաժնի աշխատակիցներին շարունակական օժանդակության համար՝ հատկապես մատնանշելով դեսպան Սորոկինի անձնական ներդրումը:

BackFarewell Visit of Ambassador Andrey Sorokin, Head of the OSCE Office in Yerevan to the RoA Police Educational Complex
12 February 2016 - Ambassador Andrey Sorokin, Head of the OSCE Office in Yerevan, paid a farewell visit to the RoA Police Educational Complex. During the meeting with Lieutenant General Hovh. Varyan, Head of the RoA Police Educational Complex, Ambassador Sorokin expressed his satisfaction on the cooperation between the Educational Complex and the OSCE Office in Yerevan, emphasizing that during four years of his term of office all the efforts aimed at making reforms in the Police Educational Complex proved successful.
Lieutenant General Hovh. Varyan attaching great importance to the support of the OSCE Office in Yerevan in the projects related to the improvement of police education, expressed his gratitude to Ambassador Sorokin and the staff of the Politico-Military Unit of the OSCE Office in Yerevan for the ongoing support, pointing out Ambassador Sorokin’s personal contribution.