ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինի հրաժեշտի այցը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր
2016թ. փետրվարի 12-ին հրաժեշտի այցով ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում էր ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինը:  ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանի հետ հանդիպման ընթացքում դեսպան Սորոկինը իր գոհունակությունը հայտնեց Կրթահամալիրի և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի միջև փոխգործակցության վերաբերյալ՝ ընգծելով, որ իր պաշտոնավարության չորս տարիների ընթացքում կրթահամալիրում բարեփոխումների իրականացմանն ուղղված ջանքերը պսակվել են հաջողությամբ:
Ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանը, կարևորելով ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի աջակցությունը ոստիկանական կրթության որակի բարձրացմանն ուղղված ծրագրերում, իր երախտագիտությունը հայտնեց դեսպան Սորոկինին և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ռազմաքաղաքական բաժնի աշխատակիցներին շարունակական օժանդակության համար՝ հատկապես մատնանշելով դեսպան Սորոկինի անձնական ներդրումը:

НазадПрощальный визит главы Ереванского офиса ОБСЕ, посла Андрея Сорокина в Образовательный комплекс полиции РА
12-го февраля 2016 года глава Ереванского офиса ОБСЕ, посол Андрей Сорокин с прощальным визитом посетил Образовательный комплекс полиции РА. При всрече с начальником Образовательного комплекса полиции РА, генерал-лейтенантом Оганесом Варьяном посол Сорокин выразил свое удовлетворение по поводу плодотворного сотрудничества между Образовательным комплексом и Ереванским офисом ОБСЕ, отметив, что в течение 4 лет своего руководства, все усилия, направленные на проведение реформ в Образовательном комплексе, увенчались успехом.
Генерал-лейтенант полиции Оганес Варьян, подчеркнув важность поддержки Ереванского офиса ОБСЕ, направленную на осуществление программ по повышению качества полицейского образования, поблагодарил посла Сорокина и сотрудников военно-политического отдела Ереванского офиса ОБСЕ за постоянную поддержку, особо подчеркнув личный вклад посла Сорокина.