ԵՄ պատվիրակությունը ՆԳՆ կրթահամալիրում
ՀՀ ՆԳՆ կրթահամալիր էին այցելել ԵՄ «Իրավապահ համակարգի և անվտանգության աջակցման բարեփոխումներ» ծրագրի աջակից Թոմաս Բիքմանասը, միջազգային փորձագետ Արթուրաս Քեմեզիսը և ազգային փորձագետ Արևիկ Սիմոնյանը։
Հյուրերին դիմավորեց ՀՀ ՆԳՆ կրթահամալիրի ղեկավար կազմը՝ Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ․ Մուրադյանի գլխավորությամբ։
Մ․ Մուրադյանը, ողջունելով հյուրերին, հատկապես կարևորեց համագործակցությունը միջազգային կազմակերպությունների և օտարերկրյա կրթական հաստատությունների հետ։ Նա նաև նշեց, որ լայնածավալ բարեփոխումներ են ընթանում ՆԳՆ-ում, որի շրջանակներում ժամանակահունչ ուսումնական ծրագրեր իրագործելու ջանքեր են գործադրվում։ Շեշտադրվեց նաև քրեական ոստիկանության ստեղծմանն ուղղված ուսումնական ծրագրերի ներդնումը՝ կարևորելով ծառայողների հոգեբանական և հասարակության հետ հաղորդակցման պատրաստվածությունը։
Հյուրերը շնորհակալություն հայտնեցին ջերմ ընդունելության համար և շեշտադրեցին այն ուղղվածությունները, որի շրջանակներում իրականացնելու են բարեփոխման ծրագրերը՝ ՆԳՆ, ոստիկանություն, միգրացիոն ծառայություն և սահմանային անվտանգություն։
Հանդիպման ավարտին հյուրերը ծանոթացան նաև Կրթահամալիրի առանձնահատկություններին, կառուցվածքին և գործառույթներին։

Делегация ЕС в Образовательном комплексе МВД
Образовательный комплекс МВД РА посетили сторонник программы ЕС «Реформы правоохранительной системы и содействия безопасности» Томас Бикманас, международный эксперт Артурас Кемезис и национальный эксперт Аревик Симонян.
Гостей встретил руководящий состав Образовательного комплекса МВД РА во главе с начальником Образовательного комплекса, полковником полиции М. Мурадяном.
М. Мурадян поприветствовал гостей и особо подчеркнул важность сотрудничества с международными организациями и зарубежными образовательными учреждениями. Он также отметил, что в МВД проводятся широкомасштабные реформы, в рамках которых прилагаются усилия по реализации учебных программ, соответствующих современным требованиям. Была подчеркнута важность внедрения учебных программ, направленных на создание уголовной полиции, а также сделан акцент на качественную психологическую подготовку служащих и их коммуникативную готовность в общении с обществом.
Гости поблагодарили за теплый прием и подчеркнули те направления, в рамках которых будут реализованы программы реформ: МВД, полиция, миграционная служба и пограничная безопасность.
В конце встречи гости также ознакомились с особенностями, структурой и функциями Образовательного комплекса.