Ուսումնական կենտրոնի սովորողների երդումը
Հավատարիմ լինել  ՀՀ սահմանադրական կարգին, անվերապահորեն ղեկավարվել օրենքներով, պաշտպանել հայրենիքս, պահպանել պետական և ծառայողական գաղտնիքը»։
Հենց այս խոսքերով Կրթահամալիրի ուսումնական կենտրոնի նախնական մասնագիտական կրթության «ոստիկան» որակավորման եռամսյա դասընթացն անցնող սովորողները հունվարի 29-ին երդվեցին անմնացորդ ծառայել հայրենիքին և ժողովրդին։
Երդման հանդիսավոր արարողությանը ներկա էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մ․ Բաբայանը, Կրթահամալիրի ղեկավար կազմը, ուսումնական կենտրոնի անձնակազմը և սովորողների հարազատները։

Клятва учащихся Учебного центра
быть верным конституционному порядку РА, безоговорочно руководствоваться законами, защищать Родину, хранить государственную и служебную тайну».
Именно этими словами учащиеся, проходящие трехмесячные курсы начального профессионального образования по квалификации «полицейский» Учебного центра Образовательного комплекса, 29 января поклялись беззаветно служить Родине и своему народу.
На торжественной церемонии присяги присутствовали начальник Образовательного комплекса полиции РА, генерал-майор полиции М. Бабаян, руководящий состав Образовательного комплекса, сотрудники Учебного центра, родные и близкие учащихся.
Начальник Образовательного комплекса поздравил учащихся, пожелав им достижения профессиональных высот.