Երդվեցին անմնացորդ ծառայել հայրենիքին
Հոկտեմբերի 13-ին ՀՀ ՆԳՆ կրթահամալիրի ակումբում տեղի ունեցավ Քոլեջի 1-ին կուրսի սովորողների երդման հանդիսավոր արարողությունը:
Մասնակցում էր ՀՀ ՆԳՆ  ոստիկանության կրթահամալիրի ղեկավար կազմը՝ Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ. Մուրադյանի գլխավորությամբ։
Սովորողները հանդիսավոր կերպով երդվեցին հավատարիմ լինել ՀՀ սահմանադրական կարգին, անվերապահորեն ղեկավարվել օրենքներով, պաշտպանել հայրենիքը, պահպանել պետական և ծառայողական գաղտնիքը։
Մ․Մուրադյանը քոլեջի նորընծա սովորողներին մաղթեց փութաջանություն, բարեխիղճ վերաբերմունք կրթությանը՝ զուգակցելով այն հայրենիքին անմնացորդ ու օրենքին հավատարիմ ծառայելու պատրաստակամությամբ:

Они поклялись служить своей стране
13 октября в актовом зале Образовательного комплекса МВД РА состоялась торжественная церемония присяги учащихся 1-го курса Колледжа.
В мероприятии приняли участие руководители Образовательного комплекса МВД РА во главе с начальником Образовательного комплекса, полковником полиции М. Мурадяном.
Учащиеся торжественно поклялись быть верными конституционному строю РА, безоговорочно руководствоваться законами, защищать Родину, хранить государственную и служебную тайну.
М. Мурадян пожелал первокурсникам Колледжа усердия, добросовестного отношения к образовательному процессу, сочетая его с готовностью без остатка, в соответствии с законом, служить Родине.