Երդվեցին ծառայել Հայաստանի Հանրապետությանը
2017 թվականի հոկտեմբերի 16-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա անվճար ուսուցման, քոլեջի ոստիկանական միջին մասնագիտական կրթության ֆակուլտետի 2017-2018 ուսումնական տարվա 1-ին կուրսի սովորողների և ուսումնական կենտրոնի նախնական մասնագիտական կրթության «ոստիկան» որակավորման եռամսյա դասընթաց անցնող  սովորողների երդման հանդիսավոր արարողությունը:
Ներկա էին կրթահամալիրի ղեկավարությունը, պրոֆեսորադասախոսական և տեսչական կազմը, սովորողների ծնողները և հարազատները:
Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ.Վարյանը շնորհավորեց սովորողներին երդման կապակցությամբ և մաղթեց հաստատուն կամք և ուսման մեջ հաջողություններ։

Торжественная церемония принятия присяги
16-ого октября 2017г. состоялась торжественная церемония принятия присяги учащихся 1-ого курса Образовательного комплекса полиции РА: бакалавриата очного бесплатного отделения факультета правоведения,  факультета средне-профессионального образования колледжа  и учебного центра для учащихся, проходящих 3-х месячные  курсы обучения по программе начального профессионального образования по специальности ''Полицейское дело''.
На церемонии присуствовали руководство, профессорско-преподавательский и административный состав Образовательного комплекса полиции РА, родители и родственники учащихся.