ԵՐԴՄԱՆ ԱՐԱՐՈՂՈՒԹՅՈՒՆ ՈՍՏԻԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ԿՐԹԱՀԱՄԱԼԻՐՈՒՄ
Հունվարի 27-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնական կենտրոնի նախնական մասնագիտական կրթության «ոստիկան» որակավորման եռամսյա դասընթացն անցնող սովորողների երդման հանդիսավոր արարողությունը:
Ներկա էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ.Մուրադյանը, Կրթահամալիրի ղեկավար կազմը, ուսումնական կենտրոնի անձնակազմը:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետը շնորհավորեց սովորողներին՝ ընդգծելով․ «Այսօր, առավել քան երբևէ, քաղաքացին պահանջում է, որ իրեն արհեստավարժ և արդյունավետ ոստիկանական ծառայություն մատուցվի, ինչին լիարժեք կարելի է հասնել կիրթ ու պատրաստված ոստիկաններ ունենալով»:

ЦЕРЕМОНИЯ ПРИСЯГИ В ОБРАЗОВАТЕЛЬНОМ КОМПЛЕКСЕ ПОЛИЦИИ
27 января состоялась торжественная церемония принесения присяги учащимися, проходящими трехмесячный курс начального профессионального образования по специальности «Полицейский» Учебного центра Образовательного комплекса полиции РА.
На церемонии присутствовали начальник Образовательного комплекса полиции РА, полковник полиции М. Мурадян, руководящий состав Образовательного комплекса, сотрудники Учебного центра.
Начальник Образовательного комплекса полиции РА поздравил учащихся и подчеркнул, что сегодня, как никогда, граждане нуждаются в том, чтобы со стороны служащих полиции им оказывалась профессиональная и эффективная помощь, чего вполне можно достичь, имея на службе образованных и подготовленных полицейских.