Խոսում ենք Շեքսպիրի և Բիթլզի լեզվով
Հունիսի 16-ին առցանց ձևաչափով կայացավ Հայաստանի Հանրապետությունում Մեծ Բրիտանիայի Թագավորության դեսպանության աջակցությամբ կազմակերպված անգլերենի դասընթացներին մասնակցած ոստիկանության ծառայողների վկայականների հանձնման միջոցառումը։ Հանդիպմանը ներկա էին ՀՀ ոստիկանության շտաբի պետ, ոստիկանության գնդապետ Արմեն Մկրտչյանը,  Հայաստանի Հանրապետությունում Մեծ Բրիտանիայի թագավորության դեսպանի ժամանակավոր հավատարմատար Դայվիդ Մորանը, դեսպանության աշխատակիցները և շրջանավարտները։
Ոստիկանության գնդապետ Ա․Մկրտչյանը կարևորելով օտար լեզուների, հատկապես անգլերենի  իմացությամբ ոստիտանության ծառայողների ավելացումը համակարգում, անչափ կարևոր դասընթացներ կազմակերպելու համար, շնորհակալություն հայտնեց դեսպան Դ․Մորանին և հույս հայտնեց, որ Հայաստանի Հանրապետությունում Մեծ Բրիտանիայի Թագավորության դեսպանության և ՀՀ ոստիկանության համագործակցությունը շարունակական բնույթ կկրի։
Դեսպան Դ․Մորանը, շնորհավորելով  շրջանավարտներին, իր խոսքում  նշեց, որ այսուհետ դասընթացներ ավարտած ոստիկանության ծառայողները  Շեքսպիրի և Բիթլզի լեզվի կրողներն են, և համոզմունք հայտնեց, որ ստացած նոր գիտելիքներն արդյունավետ կկիրառվեն ծառայության մեջ։
Այնուհետև իրենց երախտիքի խոսքն ասացին շրջանավարտները, որոնցից վեցը Կրթահամալիրի տարբեր ստորաբաժանումների ծառայողներ են։
Օտար լեզուների իմացությամբ դասախոսական և ուսումնաօժանդակ անձնակազմի ավելացումը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր առաջնային խնդիրներից մեկն է, որի նպատակը միջազգային համագործակցության խթանումն է լավագույն փորձի ուսումնասիրման և մասնագիտական կրթական ծրագրերում ներդրման համատեքստում։

We are talking on the language of Shakespeare and Beatles
On the 16th of June, it was held in online format the awarding of certificates to the police officers, who had participated in the English course, arranged by the embassy of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland in Armenia. The Head of Headquarter of Police of RA, Police Colonel Armen Mkrtchyan, Chargé d’Affaires of the Ambassador of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland David Moran, co-workers of the embassy and graduates.
Police colonel A. Mkrtchyan, giving importance to the increasement of the number of police officers, knowing foreign languages, especially English, organizing too important courses, expressed his gratitude to the Ambassador D. Moran and hoped that the cooperation between the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland in Armenia and Police Educational Complex of RA will be continued.
The ambassador D. Moran, congratulating the graduates, emphasized that course graduates are carriers of the language of Shakespeare and Beatles, and expressed conviction that new skills will be used in service productively.
After all, the graduates expressed their gratitude as well, among which six of them were police officers of different subdivisions of the Educational Complex.
The replenishment of lecturing and educational assistance staff, knowing English, is one of the priorities of Police Educational Complex of RA, the goal of which is to promote international cooperation within the context of studying the best experience and having contribution in vocational educational projects.