«Կրթություն և կարիերա EXPO 2016» 16-րդ միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդես
2016թ. ապրիլի 20-ին «Yerevan EXPO» ցուցահանդեսային համալիրում կայացավ «Կրթություն և կարիերա EXPO 2016» 16-րդ միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությունը, որին մասնակցում էին Հայաստանի Հանրապետության, Ռուսաստանի Դաշնության, Բելառուսի Հանրապետության, Լիտվայի Հանրապետության և մի շարք այլ երկրների բարձրագույն և միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատություններ:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ծառայողների և ուսանողների կողմից ներկայացվեցին կրթահամալիրի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի հեղինակած գրքերը, կրթական ծրագրերը, ինչպես նաև ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի առօրյան և ուսումնական գործընթացը ներկայացնող տեսաֆիլմը։
Ցուցահանդեսը լավ առիթ հանդիսացավ հասարակությանը ներկայացնելու ոստիկանության կրթահամալիրում գործող ուսումնական ստորաբաժանումները և դասավանդվող առարկաների առանձնահատկությունները:
Բացմանը ներկա էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ղեկավարությունը՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Եսայանի գլխավորությամբ:

20 April 2016 – The opening ceremony of the “Education and Career XXI Century EXPO 2016” 16th international specialized exhibition took place in the exhibition complex of the «Yerevan EXPO». The exhibition was attended by higher and vocational education institutions from the Republic of Armenia, the Russian Federation, the Republic of Belarus, the Republic of Latvia and other countries.
Books published by the academic staff of the Educational Complex, academic programs as well as a video depicting the life and the educational process in the Educational Complex were presented by the police officers and students of the RoA Police educational Complex.
The exhibition was a good occasion to present to the public the educational departments and specifics of subjects of the Police Educational Complex.
The management of the Educational Complex, headed by Colonel Tigran Yesayan, First Deputy Head of the RoA Police Educational Complex, attended the opening ceremony.