«Կրթություն և կարիերա EXPO 2016» 16-րդ միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդես
2016թ. ապրիլի 20-ին «Yerevan EXPO» ցուցահանդեսային համալիրում կայացավ «Կրթություն և կարիերա EXPO 2016» 16-րդ միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությունը, որին մասնակցում էին Հայաստանի Հանրապետության, Ռուսաստանի Դաշնության, Բելառուսի Հանրապետության, Լիտվայի Հանրապետության և մի շարք այլ երկրների բարձրագույն և միջին մասնագիտական ուսումնական հաստատություններ:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ծառայողների և ուսանողների կողմից ներկայացվեցին կրթահամալիրի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի հեղինակած գրքերը, կրթական ծրագրերը, ինչպես նաև ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի առօրյան և ուսումնական գործընթացը ներկայացնող տեսաֆիլմը։
Ցուցահանդեսը լավ առիթ հանդիսացավ հասարակությանը ներկայացնելու ոստիկանության կրթահամալիրում գործող ուսումնական ստորաբաժանումները և դասավանդվող առարկաների առանձնահատկությունները:
Բացմանը ներկա էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ղեկավարությունը՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Եսայանի գլխավորությամբ:

НазадVI Международная специализированная выставка “Образование и карьера EXPO 2016”
20 марта 2016 года в выставочном комплексе «Yerevan EXPO» состоялась торжественная церемония открытия 16 международного специализированного выставки “Образование и карьера EXPO 2016”, в которой принимали участие высшие и средне-специальные учебные заведения Республики Армения, Российской Федерации, Республики Беларусь, Литовской Республики и других стран.
На выставке были представлены авторские книги профессорско-преподавательского состава Образовательного комплекса, образовательные программы, а также был продемонстрирован фильм об учебном процессе и повседневной жизни Образовательного комплекса.
Выставка предоставила хорошую возможность представить обществу особенности подразделений Образовательного комплекса и преподаваемых дисциплин.
На открытии присутствовали руководство Образовательного комплекса полиции РА во главе с первым заместителем начальника Образовательного комплекса, полковником полиции Тиграном Есаяном.