Վարժախաղերի հրահանգավորում
Մայիսի 29-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ՆԳՆ կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա անվճար ուսուցման 4-րդ կուրսի սովորողների 2022-2023 ուստարվա վարժախաղերի հրահանգավորումը:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Կրթահամալիրի ակադեմիայի պետ, ոստիկանության գնդապետ Գ. Գրիգորյանը, ակադեմիայի ղեկավար կազմի ներկայացուցիչները, խաղային խմբերի ղեկավարները, վարժախաղերին որպես խորհրդատու ներգրավված ծառայողները, ինչպես նաև իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա անվճար ուսուցման 4-րդ կուրսի սովորողները:
Հրահանգավորման ընթացքում Կրթահամալիրի ակադեմիայի պետ, ոստիկանության գնդապետ Գ. Գրիգորյանը պարզաբանեց վարժախաղերի անցկացման կազմակերպական բնույթի հարցերը, կարևորեց պրակտիկայի ընթացքում ձեռք բերված հմտությունների և ունակությունների ամրապնդման գործում վարժախաղերի դերը, սովորողների ուշադրությունը հրավիրեց վարժախաղերի առավել առանցքային խնդիրների վրա, իսկ խորհրդատուներին հորդորեց ուշադրության կենտրոնում պահել սովորողների տեսական գիտելիքների պրակտիկ կիրառման ունակությունները և դիտարկել վարժախաղերի կատարելագործման հնարավոր ուղիներն ու միջոցները:
Կրթահամալիրի ակադեմիայի պետի տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Ա. Հովհաննիսյանը ներկայացրեց կրթահամալիրի պետի հրամանով ձևավորված վարժախաղերի խմբերը, դրանց ղեկավարներին և խորհրդատուներին:

Инструктаж по специальным тренировочным учениям
29 мая состоялся инструктаж учащихся 4-го курса бакалавриата юридического факультета Академии Образовательного комплекса МВД РА.
В мероприятии приняли участие начальник Академии Образовательного комплекса, полковник полиции Г. Григорян, представители руководящего состава Академии, руководители игровых групп, служащие, вовлеченные в специальные тренировочные учения в качестве консультантов, а также учащиеся 4-го курса очного бесплатного обучения бакалавриата юридического факультета.
В ходе инструктажа начальник Образовательного комплекса отметил важность значения подобных учений для закрепления специальных навыков и умений, приобретенных в ходе практики, обратил внимание учащихся на наиболее ключевые задачи учений, а консультантов призвал обратить особое внимание на навыки практического применения теоретических знаний учащихся, проанализировать возможные пути и средства совершенствования организации специальных тренировочных учений.
Заместитель начальника Академии Образовательного комплекса, полковник полиции А. Оганесян представил сформированные по приказу начальника Образовательного комплекса группы по специальным тренировочным учениям, их руководителей и консультантов.