Գիտագործնական համաժողովին մասնակցեց նաև Կրթահամալիրի ներկայացուցիչը
Մայիսի 25-ին տեղի ունեցավ ՌԴ ՆԳՆ Վ․ Լուկյանովի անվան Օրյոլի իրավաբանական ինստիտուտի կազմակերպած՝ «Երիտասարդների աչքերով իրավունքի արդի հիմնախնդիրները» թեմայով միջազգային գիտագործնական հեռավար համաժողովը։
ԱՊՀ անդամ երկրների ոստիկանական բուհերի ներկայացուցիչների շարքում էր նաև ՀՀ ՆԳՆ կրթահամալիրի ակադեմիայի երկրորդ կուրսի սովորող, ոստիկանության ավագ սերժանտ Նաիրի Զիլաբյանը։ Վերջինս ներկայացրեց «Անձնական տվյալների պաշտպանության օրենսդրությունը և իրավական կարգավորումների արդի հիմնախնդիրները» թեմայով զեկույցը, որի շուրջ ծավալվեց ակտիվ քննարկում։
Զեկույցի գիտական ղեկավարն էր Ակադեմիայի քաղաքացիական իրավունքի և դատավարության ամբիոնի պետի ժ․պ․, ի․գ․թ․, դոցենտ, ոստիկանության կապիտան Գայանե Մարուքյանը։

В научно-практической конференции принял участие также представитель Образовательного комплекса
25 мая состоялась Международная научно-практическая онлайн-конференция «Актуальные проблемы права глазами молодежи», организованная Орловским юридическим институтом им. В. Лукьянова МВД РФ.
Среди представителей полицейских вузов стран СНГ был также учащийся второго курса Академии Образовательного комплекса МВД РА, старший сержант полиции Наири Зилабян. Последний представил доклад на тему: «Законодательство о защите персональных данных и актуальные проблемы правового регулирования», вокруг которого развернулось активное обсуждение.
Научным руководителем доклада была и. о. начальника кафедры гражданского права и судопроизводства Академии, к. ю. н., доцент, капитан полиции Гаяне Марукян.