Միջազգային 21-րդ գիտաժողովին մասնակցեցին նաև Կրթահամալիրի սովորողները
Մայիսի 19-ին ՌԴ Սիբիրի իրավաբանական համալսարանի 25-ամյակին նվիրված և վերջիններիս կազմակերպած «Սիբիրյան իրավաբանական ուսանողական ընթերցումներ» վերտառությամբ միջազգային 21-րդ գիտաժողովին մասնակցելու հայտ էին ներկայացրել ՀՀ ՆԳՆ կրթահամալիրի ակադեմիայի առկա անվճար ուսուցման 2-րդ կուրսի սովորողներ՝ ոստիկանության ավագ սերժանտ Նաիրի Զիլաբյանը, ոստիկանության ավագ սերժանտ Ժաննա Տեփանոսյանը և քոլեջի 2-րդ կուրսի սովորող, ոստիկանության սերժանտ Էլեոնորա Հախնազարյանը։
Գիտաժողովի շրջանակներում «Պատշաճ վարչարարության որոշ հիմնախնդիրներ Հայաստանի Հանրապետությունում» զեկույցով հանդես եկավ Կրթահամալիրի ակադեմիայի սովորող, ոստիկանության ավագ սերժանտ Նաիրի Զիլաբյանը, իսկ «Մարդկանց թրաֆիքինգի կամ շահագործման առանձնահատկությունները Հայաստանի Հանրապետությունում և դրանց դեմ պայքարի որոշ ուղղություններ» զեկույցով հանդես եկավ Կրթահամալիրի քոլեջի սովորող, ոստիկանության սերժանտ Էլեոնորա Հախնազարյանը։ Գիտաժողովի մասնակիցները նրան որոշ հարցեր ուղղեցին՝ ՀՀ-ում վարչարարության իրականացման գործող մեխանիզմների վերաբերյալ։
Համակարգման նպատակով միջոցառմանը ներկա էր նաև ՀՀ ՆԳՆ  կրթահամալիրի ակադեմիայի վարչական իրավունքի և ոստիկանության վարչական գործունեության ամբիոնի դասախոս, ոստիկանության կապիտան Անի Կիրակոսյանը։

В XXI Международной конференции приняли участие также учащиеся Образовательного комплекса
Заявки на участие в состоявшейся 19 мая XXI Международной научной конференции «Сибирские юридические студенческие чтения», которая была посвящена 25-летию Сибирского юридического университета РФ, представили учащиеся 2-го курса очного бесплатного обучения Академии Образовательного комплекса МВД РА старший сержант полиции Наири Зилабян, старший сержант полиции Жанна Тепаносян и учащаяся 2-го курса Колледжа, сержант полиции Элеонора Ахназарян.
В рамках конференции с докладом «Некоторые проблемы надлежащего администрирования в Республике Армения» выступил учащийся Академии Образовательного комплекса, старший сержант полиции Наири Зилабян, а с докладом «Особенности трафикинга или эксплуатации людей в Республике Армения и некоторые направления борьбы с ними» выступила учащаяся Колледжа Образовательного комплекса, сержант полиции Элеонора Ахназарян.
С целью координации на мероприятии присутствовала также преподаватель кафедры административного права и административной деятельности полиции Академии Образовательного комплекса МВД РА, капитан полиции Ани Киракосян.