Ճանապարհում ենք քոլեջի շրջանավարտներին
Օգոստոսի 30-ը շատ սպասված օր էր ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի քոլեջի սովորողների համար։ 37 սովորող ստացան այդքան սպասված դիպլոմները։
Դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողությանը ներկա էր Կրթահամալիրի ղեկավարությունը՝  Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ․Մուրադյանի գլխավորությամբ:
Կրթահամալիրի պետը շնորհավորեց ոստիկանության շարքերը համալրած ծառայողներին՝ մաղթելով կանաչ ճանապարհ, մասնագիտական նոր ձեռքբերումներ:
-Դուք այն շրջանավարտներից եք, որ պետք է հասարակությանը ներկայացնեք արժանապատիվ և օրինապահ ոստիկանի կերպարը։ Հուսով եմ` ձեր գիտելիքները կներդնեք օրինականության ամրապնդման գործում և չեք սահմանափակվի ստացած գիտելիքներով, քանի որ  մեր մասնագիտությունը պահանջում է մշտական կատարելագործում:

Провожаем выпускников Колледжа
30 августа стал важным днем для учащихся Колледжа Образовательного комплекса полиции РА. 37 выпускников получили долгожданные дипломы.
На торжественной церемонии вручения дипломов присутствовало руководство Образовательного комплекса во главе с начальником Образовательного комплекса, полковником полиции М. Мурадяном.
Начальник Образовательного комплекса поздравил сотрудников полиции, пожелав им доброго пути и новых профессиональных достижений.
- Вы одни из тех выпускников, которые должны олицетворять в обществе образ достойного и законопослушного полицейского. Надеюсь, ваши профессиональные навыки будут способствовать укреплению законности, что вы не ограничитесь полученными знаниями, а будете их постоянно пополнять, поскольку наша профессия требует постоянного совершенствования.
Сотрудники Образовательного комплекса поздравляют офицеров и желают им больших профессиональных успехов!