Դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողություն ՆԳՆ կրթահամալիրում
Հուլիսի 28-ին Ներքին գործերի նախարարության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ ոստիկանության ակադեմիայի շրջանավարտների դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողություն, որին ներկա էր ՆԳ փոխնախարար Արփինե Սարգսյանը։
Արփինե Սարգսյանը, ՆԳՆ ոստիկանության պետի տեղակալ Վարդան Վարդանյանը, ոստիկանության և կրթահամալիրի ղեկավարությունը ծաղիկներ խոնարհեցին հանուն հայրենիքի և ծառայողական պարտականությունները կատարելիս զոհված ոստիկանների հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին։
Ոստիկանության ակադեմիայի 33 շրջանավարտների հանձնվեցին դիպլոմներ ու կրծքանշաններ։
ՆԳՆ կրթահամալիրի ոստիկանության ակադեմիայի շրջանավարտներին շնորհավորական խոսք ասաց ՆԳ նախարարի տեղակալ Արփինե Սարգսյանը։
«Լիահույս եմ, որ դիպլոմները, կրծքանշանները, կոչումներն ու պաշտոնները, որոնք ստացաք, ձեզ համար լրացուցիչ խթան կհանդիսանան, որպեսզի հանցավորության դեմ պայքարի և, ընդհանուր առմամբ, ոստիկանության բարեփոխումների իրացման ճանապարհին լինեք շատ ազնիվ, պատասխանատու, պրոֆեսիոնալ և կարողանաք իրավակարգին և օրենքին անփորձանք ծառայություն մատուցել՝ այդպիսով բարձրացնելով հանրության շրջանում ոստիկանության նկատմամբ վստահության մակարդակը»:
Ոստիկանության ակադեմիան ավարտած 33 շրջանավարներին շնորհվել են ոստիկանության սպայական կոչումներ։ Նրանք ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումներում և տարածքային բաժիններում նշանակվել են պաշտոնների։

Торжественная церемония вручения дипломов в Образовательном комплексе МВД
28 июля в Образовательном комплексе Министерства внутренних дел состоялась торжественная церемония вручения дипломов выпускникам Академии, на которой присутствовала заместитель министра внутренних дел Арпине Саргсян.
Арпине Саргсян, заместитель начальника полиции МВД Вардан Варданян, руководство полиции и Образовательного комплекса возложили цветы к памятнику, увековечивающему память о полицейских, погибших во имя Родины и при исполнении служебных обязанностей.
33 выпускникам Академии полиции были вручены дипломы и значки.
Заместитель министра внутренних дел Арпине Саргсян поздравила выпускников Академии Образовательного комплекса МВД.
«Я надеюсь, что дипломы, значки, звания и должности, которые вы получили, станут для вас дополнительным стимулом, чтобы на пути борьбы с преступностью и реформирования полиции в целом вы были очень честными, ответственными, профессиональными и могли беспрепятственно служить правопорядку и закону, тем самым повышая уровень доверия общества к полиции».
33 выпускникам, окончившим Академию, были присвоены офицерские звания полиции. Они были назначены на должности в различных подразделениях полиции и территориальных отделах.