Պարեկային ծառայության դասընթացավարները ստացան իրենց հավաստագրերը
Հուլիսի 8-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ «Ոստիկանության հիմնական տակտիկական պատրաստականություն» թեմայով վերապատրաստում վերապատրաստողների համար (ToT) դասընթացի մասնակիցներին հավաստագրերի հանձնման հանդիսավոր արարողությունը:
Դասընթացն ուղղված էր    «Պաշտպանական մարտավարություն» և «Հիմնական մարտավարություն»  ԾԻՄ թեմաների վերաբերյալ մասնակիցների գիտելիքների ու հմտությունների կատարելագործմանը։
Մեկամսյա դասընթացը վարում էին ԱՄՆ Տեխաս նահանգի Հյուստոնի ոստիկանական դեպարտամենտի տակտիկական հրահանգիչները՝ իրենց փորձը փոխանցելով ՀՀ ոստիկանությունում  պարեկային ծառայությունում պաշտոնի նշանակման նպատակով անցկացվող դասընթացի ապագա  դասընթացավար-հրահանգիչներին։
Հավաստագրերի հանձնման արարողությանը բացման խոսքով հանդես եկավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ. Մուրադյանը՝ շնորհակալություն հայտնելով դասախոսներին ու մասնակիցներին։ Վերջինս ընդգծեց դասընթացի կարևորությունը ապագա պարեկների դասավանդման գործում և ծրագրի հաջող իրականացման համար հատուկ շնորհակալություն հայտնեց ԱՄՆ-ից ժամանած մասնագետներին:
ԱՄՆ դեսպանատան թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության բաժնի իրավական հարցերով ավագ խորհրդատու Ադի Հոլովեյն իր երախտագիտությունը հայտնեց դասընթացի բոլոր կազմակերպիչներին, ինչպես նաև դասախոսներին՝ ընդգծելով ոստիկանական բարեփոխումների դերն ու կարևորությունը հասարակության և պետության համար։

Тренеры патрульной службы получили свои сертификаты
8 июля в Образовательном комплексе полиции РА состоялась торжественная церемония вручения сертификатов участникам тренингов по теме «Базовая тактическая подготовка полиции» (ToT).
Курс был направлен на совершенствование знаний и навыков участников по темам «Оборонительная тактика» и «Основная тактика».
Месячный курс вели тактические инструкторы полицейского департамента Хьюстона, штат Техас, США, передав свой опыт будущим лекторам-инструкторам курса, проводимого с целью назначения на должность патрульной службы в Полиции РА.
На церемонии вручения сертификатов со вступительной речью выступил начальник Образовательного комплекса полиции РА, полковник полиции Манук Мурадян, поблагодарив преподавателей и участников, М. Мурадян подчеркнул важность курса в преподавании будущих патрульных и выразил особую благодарность прибывшим из США специалистам за успешную реализацию программы.
Ади Холовейн - старший советник по правовым вопросам отдела по борьбе с наркотиками и правоохранительному сотрудничеству посольства США выразила признательность всем организаторам курса, а также преподавателям, подчеркнув роль и важность полицейской реформы для общества и государства.