«Մարդու արտաքին պատկերի մասին կրիմինալիստիկական ուսմունքը» թեմայով դասախոսություն
Ապրիլի 10-ին Կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի առկա վճարովի ուսուցման 3-րդ կուրսի «Կրիմինալիստիկա» առարկայի «Մարդու արտաքին պատկերի մասին կրիմինալիստիկական ուսմունքը» թեմայով նախատեսված դասախոսությունն անցկացրին ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության ՔՈԳՎ Օպերատիվ հետախուզական տեղեկատվության և համակարգչային հանցագործությունների դեմ պայքարի վարչության պետի տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Ա. Աբրահամյանը և ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության ՔՈԳՎ Օպերատիվ հետախուզական տեղեկատվության և համակարգչային հանցագործությունների դեմ պայքարի վարչության Օպերատիվ հետախուզական տեղեկատվության անվտանգության և վերահսկողության բաժնի պետ, ոստիկանության կապիտան Վ. Սարգսյանը։
Ներկայացվեց ուսումնասիրվող թեմայի նշանակությունը հանցագործությունների բացահայտման գործընթացում, արտաքին հատկանիշներով անձի նույնացման առանձնահատկությունները, համակարգչային ծրագրերի ներգրավվածությունն ու նշանակությունն այդ գործընթացում, դրանց աշխատանքի սկզբունքները: Ինտերակտիվ մեթոդով դասախոսությունը սովորողներին հնարավորություն տվեց տալ իրենց հետաքրքրող բազմաթիվ հարցեր, որոնց տրվեցին սպառիչ պատասխաններ:

Лекция на тему «Криминалистическое учение о внешнем облике человека»
10 апреля лекцию на тему «Криминалистическое учение о внешнем облике человека» по предмету «Криминалистика» для учащихся 3-го курса очного платного отделения бакалавриата юридического факультета Академии Образовательного комплекса провели заместитель начальника управления по борьбе с оперативно-розыскной информацией и компьютерными преступлениями Главного управления криминальной полиции МВД РА, подполковник полиции А. Абраамян и начальник отдела безопасности и контроля оперативно-розыскной информации Управления по борьбе с оперативно-розыскной информацией и компьютерными преступлениями МВД полиции, капитан полиции В. Саргсян.
Была представлена значимость исследуемой темы в процессе раскрытия преступлений, особенности идентификации личности по внешним признакам, значение компьютерных программ и включение их в этот процесс, принципы их работы. Интерактивная лекция дала возможность учащимся задать интересующие их вопросы, на которые были даны исчерпывающие ответы.