Անգլերենի դասընթաց Բրիտանական Խորհրդի նախաձեռնությամբ
Փետրվարի 17-ին Բրիտանական խորհրդի նախաձեռնությամբ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ծառայողների և սովորողների համար նախատեսված անգլերենի դասը տարբերվում էր։ Դասընթացի  մեկնարկի կապակցությամբ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր էին այցելել Վրաստանում, Հայաստանում և Ադրբեջանում Միացյալ Թագավորության  ռազմական կցորդի տեղակալ, էսկադրիլիայի հրամանատար Ջոան Ռոն, ՀՀ-ում Բրիտանական խորհրդի ղեկավար Ադդե Հովասափյանը և ՀՀ-ում  Բրիտանիայի դեսպանության պաշտպանության ոլորտում համագործակցության հարցերով պատասխանատու Անդրանիկ Իսրայելյանը։
Հյուրերին դիմավորեցին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ՈւՄ  միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գրիգորի Դավթյանը և նույն բաժնի պետի տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Կարինե Սաֆարյանը։
Այցելուները ներկա գտնվեցին անգլերենի դասին, որտեղ Գ․Դավթյանը շնորհակալություն հայտնեց Մեծ Բրիտանիայի դեսպանությանն ու Բրիտանական խորհրդին՝ Կրթահամալիրի աշխատակիցների և սովորողների անգլերենի մակարդակը բարձրացնելու հարցում օժանդակելու համար։ Նա ընդգծեց, որ անգլերենի իմացությունը թույլ կտա կրկնապատկել ջանքերը՝ միջազգային լավագույն փորձի ուսումնասիրման և կրթական ծրագրերում կիրառման հարցում։  Հատուկ շնորհակալություն հայտնեց նաև դասընթացավար Քրիստինե  Տոնոյանին՝  որակյալ ու օգտակար  դասընթաց իրականացնելու համար։
Ջոան Ռոն իր ողջույնի խոսքում անդրադարձավ անգլերենի ուսուցման անհրաժեշտությանը և հույս հայտնեց, որ ձեռք բերված գիտելիքները կնպաստեն մասնագիտական կարողությունների զարգացմանը։
Հյուրերը նաև շրջայց կատարեցին Կրթահամալիրի տարածքում, ծանոթացան իրականացվող ուսումնական ծրագրերին, այցելեցին նաև ՀՀ ոստիկանության թանգարան։

Курс английского языка по инициативе Британского Совета
17 февраля по инициативе Британского совета урок английского языка, предусмотренный для служащих и учащихся Образовательного комплекса полиции РА, отличался. В связи с началом курсов английского языка Образовательный комплекс полиции РА посетили заместитель военного атташе Соединенного Королевства в Грузии, Армении и Азербайджане, командир эскадрильи Джоан Ро, руководитель Британского совета в Армении Адде Овасапян и ответственный по вопросам сотрудничества посольства Великобритании в Армении в сфере обороны Андраник Исраелян.
Гостей встретили начальник отдела международного сотрудничества и внедрения ИТ Образовательного комплекса полиции РА, подполковник полиции Григорий Давтян и заместитель начальника того же отдела, подполковник полиции Карине Сафарян.
Гости поприсутствовали на уроке английского языка, где Г. Давтян выразил благодарность посольству Великобритании и Британскому совету за содействие в повышении уровня английского языка сотрудников и учащихся Образовательного комплекса. Он подчеркнул, что знание английского языка позволят удвоить усилия в вопросе изучения лучшего международного опыта и применения его в образовательных программах. Он также выразил особую благодарность преподавателю Кристине Тоноян за проведение качественного и полезного курса.
Джоан Ро в своей приветственной речи коснулась необходимости изучения английского языка и выразила надежду, что полученные знания будут способствовать развитию профессиональных навыков.
Гости также осмотрели территорию Образовательного комплекса, ознакомились с реализуемыми учебными программами, посетили музей Полиции РА.