Աշխատանքային հանդիպում ուսումնական տարվա մեկնարկին ընդառաջ
Ամառային արձակուրդից հետո Կրթահամալիրի աշխատակազմը թարմ ուժերով և եռանդով հայտարարեց աշխատանքային առօրյայի մեկնարկը։
Օգոստոսի 30-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ հանդիպում անձնակազմի հետ, որը վարում էր Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գնդապետ Մ․Մուրադյանը:
Կրթահամալիրի պետն անդրադարձավ ուսումնական տարվա ընթացքում Կրթահամալիրի կատարած աշխատանքներին, ընդգծեց աշխատանքների դրական և բացասական միտումները, ինչպես նաև ներկաներին հակիրճ իրազեկեց ոստիկանությունում ընթացող բարեփոխումների վերաբերյալ։ Մ․Մուրադյանն առանձնակի շեշտադրում կատարեց բացթողումների, թերությունների, դրանց  հաղթահարման ուղիների վրա։ Հրավիրելով ներկաների ուշադրությունը նաև կարգապահության առկա խնդիրներին՝ նշեց դրանք արագ և վճռականորեն կարգավորելու անհրաժեշտության և այդ ուղղությամբ կատարված աշխատանքների մասին։
Այնուհետև ելույթ ունեցավ Կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Մ.Մարկոսյանը, որը ներկայացրեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի ցուցումը կարգապահությունն ամրապնդելու և աշխատանքային արդյունավետությունը բարձրացնելու վերաբերյալ։

Рабочая встреча в преддверии начала учебного года
После летних каникул личный состав Образовательного комплекса со свежими силами и энергией объявил о начале рабочих будней.
30 августа в Образовательном комплексе полиции РА состоялась встреча с коллективом, которую вел начальник Образовательного комплекса, полковник полиции М. Мурадян.
Начальник Образовательного комплекса коснулся проделанной в течение учебного года работы, подчеркнул положительные и отрицательные тенденции работ, а также вкратце проинформировал присутствующих о проводимых в полиции реформах. М. Мурадян акцентировал внимание на упущениях, недостатках, а также путях их преодоления. Обратив внимание присутствующих также на существующие проблемы дисциплины, он отметил необходимость скорейшего и решительного их урегулирования и проделанную в этом направлении работу.
Затем выступил первый заместитель начальника Образовательного комплекса, подполковник полиции М. Маркосян, который ознакомил присутствующих с приказом начальника Образовательного комплекса полиции РА об укреплении дисциплины и повышении эффективности работы.