Կրթահամալիրում էին ԱՄՆ դեսպանատան տարածաշրջանային անվտանգության ծառայության ներկայացուցիչները
2020թ. սեպտեմբերի 23-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր էին ժամանել ԱՄՆ դեսպանատան տարածաշրջանային անվտանգության ծառայության աշխատակից Քրեգ Գոլդսթեյնը, տարածաշրջանային անվտանգության ծառայության հատուկ գործակալ Քրիստինա Խիմենեզը և նույն ծառայության խորհրդական Էլիզաբեթ Քեյսերը, ինչպես նաև ԱՄՆ դեսպանատան ՔԿ գործերով հետաքննիչ Տիգրան Պետրոսյանը:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մ.Բաբայանի գլխավորությամբ հյուրերին դիմավորեցին Կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Մ. Մարկոսյանը, ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Գ. Գևորգյանը, ուսումնական կենտրոնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Ա.Սուքիասյանը, միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գ.Դավթյանը:
Մ. Բաբայանի ուղեկցությամբ հյուրերը շրջեցին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի տարածքով, ծանոթացան Կրթահամալիրի կառուցվածքին, գործառույթներին, իրականացվող ուսումնական ծրագրերին: ԱՄՆ դեսպանատան տարածաշրջանային անվտանգության ծառայության ներկայացուցիչները ներկա գտնվեցին նաև նոր կազմավորվող պարեկային ծառայությունում աշխատանքի անցնել ցանկացող դիմորդների ֆիզիկական պատրաստականության ստուգմանը:
Հանդիպումը շարունակվեց Կրթահամալիրի նիստերի դահլիճում, որտեղ Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մ. Բաբայանն առավել մանրամասն ներկայացրեց ուսումնական ծրագրերը՝ ընդգծելով, որ պարեկային ծառայության ուսումնական ծրագիրը կազմվել է ԱՄՆ դեսպանատան աջակցությամբ:

The representatives of the regional security service of the USA embassy visited to the Educational Complex
On the 23th of September of 2020 the co-worker of the regional security service of the USA embassy to Yerevan visited to the Police Educational Complex of RA Craig Goldstein, special agent of the regional security service Christine Jimenez and the advisor of the same service Elizabeth Kaiser, as well as co-worker of the regional security service of the USA embassy to Yerevan, Criminal Fraud Investigator Tigran Petrosyan visited to Educational Complex of Police of RA.
With the leadership of the head of Educational Complex of Police of RA, police major-general Mushegh Babayan the visitors were met by the first deputy head, police lieutenant colonel M. Markosyan, Head of educational-methodical and development department, police colonel G. Gevorgyan, Head of training center, police colonel A. Sukiasyan, Head of international cooperation and IT division, police lieutenant colonel G. Davtyan.
With the accompaniment of M. Babayan, the guests had a cognitive tour around Educational Complex of Police of RA, got acquainted with the structure, functions and implemented educational projects of the Educational Complex.
The representatives of regional security service of the USA embassy to Yerevan were presented at the physical preparedness checking of newly formulated patrol policing service.
The meeting was maintained in the conference hall, where the Head of Educational Complex, police major-general M. Babayan presented in details the educational projects, emphasizing that that educational program was formed with the help of the USA embassy.