Կրթահամալիրում էին ԱՄՆ դեսպանատան տարածաշրջանային անվտանգության ծառայության ներկայացուցիչները
2020թ. սեպտեմբերի 23-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր էին ժամանել ԱՄՆ դեսպանատան տարածաշրջանային անվտանգության ծառայության աշխատակից Քրեգ Գոլդսթեյնը, տարածաշրջանային անվտանգության ծառայության հատուկ գործակալ Քրիստինա Խիմենեզը և նույն ծառայության խորհրդական Էլիզաբեթ Քեյսերը, ինչպես նաև ԱՄՆ դեսպանատան ՔԿ գործերով հետաքննիչ Տիգրան Պետրոսյանը:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մ.Բաբայանի գլխավորությամբ հյուրերին դիմավորեցին Կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության փոխգնդապետ Մ. Մարկոսյանը, ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Գ. Գևորգյանը, ուսումնական կենտրոնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Ա.Սուքիասյանը, միջազգային համագործակցության և ՏՏ ներդրման բաժնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Գ.Դավթյանը:
Մ. Բաբայանի ուղեկցությամբ հյուրերը շրջեցին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի տարածքով, ծանոթացան Կրթահամալիրի կառուցվածքին, գործառույթներին, իրականացվող ուսումնական ծրագրերին: ԱՄՆ դեսպանատան տարածաշրջանային անվտանգության ծառայության ներկայացուցիչները ներկա գտնվեցին նաև նոր կազմավորվող պարեկային ծառայությունում աշխատանքի անցնել ցանկացող դիմորդների ֆիզիկական պատրաստականության ստուգմանը:
Հանդիպումը շարունակվեց Կրթահամալիրի նիստերի դահլիճում, որտեղ Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Մ. Բաբայանն առավել մանրամասն ներկայացրեց ուսումնական ծրագրերը՝ ընդգծելով, որ պարեկային ծառայության ուսումնական ծրագիրը կազմվել է ԱՄՆ դեսպանատան աջակցությամբ:

В Образовательный комплекс с визитом прибыли представители службы региональной безопасности посольства США
23 сентября 2020г. в Образовательный комплекс полиции РА прибыли сотрудник службы региональной безопасности посольства США Крег Голдстейн, специальный агент службы региональной безопасности Кристина Хименес и советник той же службы Элизабет Кейсер, а также следователь по делам СК посольства США Тигран Петросян.
Во главе с начальником Образовательного комплекса полиции РА, генерал-майором полиции М.Бабаяном гостей встретили первый заместитель начальника Образовательного комплекса, подполковник полиции М.Маркосян, начальник Учебно-методического управления и управления развития, полковник полиции Г.Геворкян, начальник Учебного центра, полковник полиции А.Сукиасян, начальник Отдела международного сотрудничества и внедрения информационных технологий, подполковник полиции Г.Давтян.
В сопровождении Бабаяна гости обошли территорию Образовательного комплекса полиции РА, ознакомились со структурой, функциями Образовательного комплекса, осуществляемыми учебными программами. Представители службы региональной безопасности посольства США также присутствовали на проверке физической подготовки абитуриентов, желающих устроиться на работу в новой патрульной службе.
Встреча продолжилась в зале заседаний Образовательного комплекса, где начальник Образовательного комплекса, генерал-майор полиции М.Бабаян более подробно представил учебные программы, подчеркнув, что учебная программа патрульной службы составлена при содействии посольства США.