Քրեական իրավունքի և քրեաբանության ամբիոնն այսուհետ նոր պետ ունի
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի քրեական իրավունքի և քրեաբանության ամբիոնն այսուհետ նոր պետ ունի:
Քրեական իրավունքի և քրեաբանության ամբիոնի պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու,ոստիկանության փոխգնդապետ Հռիփսիմե Խաչատրյանը նշանակվել է նույն  ամբիոնի պետ:
Հռիփսիմե Խաչատրյանն իր բազմամյա ծառայության ընթացքում միշտ աչքի է ընկել իր աշխատասիրությամբ և ուսումնական գործընթացի կազմակերպման նորարար մոտեցումներով, հեղինակ է բազմաթիվ գիտական աշխատությունների:
Նորընծա ամբիոնի պետին մաղթում ենք բեղուն գիտամանկավարժական գործունեություն,  անսպառ ու մասնագիտական ձեռքբերումներով լի ապագա:

Отныне у кафедры уголовного права и криминологии новый начальник
Отныне у кафедры уголовного права и криминологии юридического факультета Академии Образовательного комплекса полиции РА новый начальник.
Временно исполняющая обязанности начальника кафедры уголовного права и криминологии, кандидат юридических наук, подполковник полиции Рипсиме Хачатрян назначена начальником той же кафедры.
Рипсиме Хачатрян в течение своей многолетней службы всегда отличалась трудолюбием и инновационными подходами к организации учебного процесса, является автором многочисленных научных трудов.
Желаем новоиспеченному начальнику кафедры плодотворной научно-педагогической деятельности, будущего, полного неисчерпаемых профессиональных достижений.