ՀՀ-ում Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպանի և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի պատվիրակության այցը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր
2016թ. մայիսի 18-ին ճանաչողական այցով ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում էին ՀՀ-ում Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Լուկաս Գասսերը, ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի նորանշանակ ղեկավար, դեսպան Արգո Ավակովը, ռազմաքաղաքական հարցերով պատասխանատու Բեռնհարդ Ֆրանկլը և այլ աշխատակիցներ:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանի ուղեկցությամբ այցելուները շրջայց կատարեցին կրթահամալիրի տարածքում, ծանոթացան իրականացվող կրթական ծրագրերին, ոստիկանության ծառայողների համար անցկացվող վերապատրաստման դասընթացներին: Հյուրերը եղան ժամանակակից մարզագույքով հագեցած մարզադահլիճում, ընդունելության քննությունների անցկացման մասնագիտացված համակարգչային սենյակում և այլ մասնագիտական լսարաններում, որոնք կահավորվել և վերազինվել են ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ֆինանսական աջակցության շնորհիվ:

НазадВизит Чрезвычайного и полномочного посла Швейцарии в Республике Армения и делегации Ереванского офиса ОБСЕ в Образовательный комплекс полиции РА
18 мая 2016 года Чрезвычайный и полномочный посол Швейцарии в Республике Армения Лукас Гассер, новоназначенный руководитель Ереванского офиса ОБСЕ посол Арго Аваков, ответственный по военно-политическим вопросам Бернард Франкл и другие сотрудники с ознакомительным визитом посетили Образовательный комплекс полиции РА .
В сопровождении начальника Образовательного комплекса полиции РА, генерал-лейтенанта О. Варьяна гости провели экскурс по территории Образовательного комплекса, ознакомились с учебными программами и курсами переподготовки сотрудников полиции. Они побывали в оснащенном современным спортивным оборудованиям спортзале, посетили предназначенную для вступительных экзаменов компьютерную комнату и другие специализированные аудитории, которые были обустроены при финансовой поддержке Ереванского офиса ОБСЕ.