ՀՀ-ում Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպանի և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի պատվիրակության այցը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիր
2016թ. մայիսի 18-ին ճանաչողական այցով ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում էին ՀՀ-ում Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Լուկաս Գասսերը, ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի նորանշանակ ղեկավար, դեսպան Արգո Ավակովը, ռազմաքաղաքական հարցերով պատասխանատու Բեռնհարդ Ֆրանկլը և այլ աշխատակիցներ:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանի ուղեկցությամբ այցելուները շրջայց կատարեցին կրթահամալիրի տարածքում, ծանոթացան իրականացվող կրթական ծրագրերին, ոստիկանության ծառայողների համար անցկացվող վերապատրաստման դասընթացներին: Հյուրերը եղան ժամանակակից մարզագույքով հագեցած մարզադահլիճում, ընդունելության քննությունների անցկացման մասնագիտացված համակարգչային սենյակում և այլ մասնագիտական լսարաններում, որոնք կահավորվել և վերազինվել են ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ֆինանսական աջակցության շնորհիվ:

BackAmbassador of Switzerland in Armenia and delegation of the OSCE office in Yerevan visit the RoA Police Educational Complex
18 May 2016 –Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Swiss Confederation to Armenia Lukas Gasser, newly appointed Head of the OSCE Office in Yerevan, Ambassador Argo Avakov in Yerevan, Politico-Military Officer of the OSCE Office in Yerevan Bernhard Frankl and other staff members paid a study visit to the Police Educational Complex.
Accompanied by Lieutenant General Hovh.Varyan, Head of the RoA Police Educational Complex, the visitors had a tour in the Educational Complex, got acquainted with the educational programs and training courses for police officers. The guests were also in the state-of-the-art gym, specialized computer room for entrance exams and other specialized rooms, which have been furnished and equipped thanks to the financial support of the OSCE Office in Yerevan.