Քրեական իրավունքի և քրեաբանության ու քրեական դատավարության ամբիոններին կից գիտական խմբակների համատեղ նիստ
2017 թվականի ապրիլի 28-ին անցկացվեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի քրեական իրավունքի և քրեաբանության ու քրեական դատավարության ամբիոններին կից գիտական խմբակների համատեղ նիստը՝ սովորողների գիտական զեկուցումների ներկայացման ձևաչափով: Նիստին ներկա էր ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի տեղակալ կադրերի և անձնակազմի գծով, ինքը և կադրերի և անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքների բաժնի պետ, ոստիկանության գնդապետ                   Գ. Մալխասյանը, քրեական իրավունքի և քրեաբանության ու քրեական դատավարության ամբիոնների, գիտական աշխատանքների բաժնի անձնակազմը:
Ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի առկա անվճար ուսուցման 3-րդ կուրսի սովորող Գայանե Շահմուրադյանը ներկայցրեց «Անչափահասները և թմրամոլությունը» թեմայով գիտական զեկույցը, իսկ ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի առկա վճարովի ուսուցման 3-րդ կուրսի սովորող Անահիտ Աբրահամյանը՝ «Օպերատիվ փորձարարության և հանցագործության պրովոկացիայի սահմանազատման չափանիշները» թեմայով գիտական զեկույցը:
Գիտական զեկույցների ներկայացումից հետո գիտական խմբակի մյուս անդամների և դասախոսական անձնակազմի շրջանակում կատարվեց բարձրացված հարցերի ակտիվ քննարկում:

BackJoint session of the Scientific Coteries adjacent to the Chairs of Criminal Law and Criminology and Criminal Procedure
28 April 2017 – A joint session of the Scientific Coteries adjacent to the Chairs of Criminal Law and Criminology and Criminal Procedure of the Faculty of Law of the RoA Police Educational Complex Academy was held in the students' scientific reports presentation format. The session was attended by Police Colonel G. Malkhasyan, Deputy Head of the RoA Police Educational Complex on Human Resources and Staff for personnel, the staff of the Chairs of Criminal Law and Criminology and Criminal Procedure, and Scientific Unit.
The 3rd year learner Gayane Shahmuradyan, full-time, state-funded basis of the Faculty of Law, presented a scientific report on “Juveniles and drug addiction”, and the 3rd year learner Anahit Abrahamyan, full-time, off-budget basis of the Faculty of Law presented a scientific report on “Delimitation criteria of operative tests and provoking crime”.
After presentations, there was an active discussion on the raised issues within the other members of the Scientific Coteries and the teaching staff.