Ա.Վ.Ալեքսանդրովի անվան ռուսական բանակի երգի և պարի ակադեմիական համույթի համերգը կրթահամալիրում
2018թ. հուլիսի 16-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում կայացավ Ա. Վ. Ալեքսանդրովի անվան ռուսական բանակի երգի և պարի ակադեմիական համույթի համերգը (գեղարվեստական ղեկավար` Ռուսաստանի վաստակավոր արտիստ Սերգեյ Յուրիի Գալկին)  Երևանում ռուսական գիտության և մշակույթի կենտրոնի մասնակցությամբ: Հանրահայտ համույթը կատարեց ռազմական, հայրենասիրական, ազգային երգեր և պարեր:
Ներկաներին առանձնապես տպավորեց “Армения моя” ստեղծագործության կատարումը հայերենով, ինչպես նաև Ուզունդարա ժողովրդական պարը: Համույթի ելույթը մեծ հաջողություն ունեցավ:

Концерт Академического ансамбля песни и пляски Российской армии им. А.В.Александрова в Образовательном комплексе
16 июля 2018г. в Образовательном комплексе полиции РА при участии РЦНК в Ереване состоялся концерт Академического ансамбля песни и пляски Российской армии им. А.В.Александрова, художественный руководитель, Заслуженный артист России Сергей Юрьевич Галкин. Известный коллектив исполнил военные, патриотические, народные песни и пляски.
Выступление коллектива имело большой успех. Особое впечатление на зрителей произвело исполнение на армянском языке песни А.Днепрова ˝Армения моя˝ и армянского народного танца ˝Узундара˝.