Լույս տեսավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի «Օրենքի պատվար» գիտամեթոդական ամսագրի 2-րդ համարը
2016 թվականի նոյեմբերին լույս տեսավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի «Օրենքի պատվար» գիտամեթոդական ամսագրի 2-րդ համարը: Անդրադառնալով ամսագրի բովանդակությանը՝ նշենք, որ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում սույն թվականի հոկտենբերի 11-ից 13-ը կազմակերպվեց «Թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի քրեաիրավական, քրեաբանական և քրեագիտական ասպեկտները» թեմայով միջազգային գիտագործնական համաժողովը: Համաժողովին մասնակցեցին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի, Վոլգոգրադի, Կրասնոդարի, Կառավարման ակադեմիայի, Բելառուսի, Վրաստանի Լեհաստանի և Ուկրաինայի բարձրագույն ոստիկանական ուսումնական հաստատությունների ներկայացուցիչները, ինչպես նաև ՀՀ ոստիկանության ԿՀԴՊ գլխավոր վարչության, ՀՀ գլխավոր դատախազության, ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության, ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական վարչության, ՀՀ նարկոլոգիական հանրապետական կենտրոնի, ՀՀ ԳԱԱ փորձաքննությունների ազգային բյուրոյի ներկայացուցիչները, ովքեր ներկայացրին իրենց երկրներում և գերատեսչություններում թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի առանձնահատկությունները և ուղղությունները:
Կարևորելով նշված թեմայի արդիականությունը և ավելի լայն լսարանին ներկայացնելու անհրաժեշտությունը՝ համաժողովի ընթացքում առավել հետաքրքրություն առաջացրած զեկույցները ընդգրկվել են  «Օրենքի պատվար» գիտամեթոդական ամսագրի 2-րդ համարում:

Вышло второе издание научно-методического журнала Образовательного комплекса полиции Республики Армения “Защитник закона”
В ноябре 2016 года вышло второе издание научно-методического журнала Образовательного комплекса полиции Республики Армения “Защитник закона”. Ссылаясь на содержание журнала следует отметить, что с 11 по 13 октября этого года в Образовательном комплексе полиции РА была организована международная научно-практическая конференция на тему ˝Уголовно-правовые, криминологические и криминалистические аспекты борьбы с незаконным оборотом наркотических средств˝, в котором приняли участие представители высших полицейских учебных заведений МВД Российской Федерации, Республики Польша, Республики Украина, Республики Беларусь и Грузии, а также представители Главного управления по борьбе с организованной преступностью полиции, Наркологического республиканского центра, Генеральной прокуратуры, Национального бюро экспертиз академии наук, Уголовно-исполнительного управления министерства юстиции и Службы национальной безопасности РА, которые представили специфику инаправленность борьбы с незаконным оборотом наркотических средств в своих странах и подразделениях.