Լույս տեսավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի «Օրենքի պատվար» գիտամեթոդական ամսագրի 2-րդ համարը
2016 թվականի նոյեմբերին լույս տեսավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի «Օրենքի պատվար» գիտամեթոդական ամսագրի 2-րդ համարը: Անդրադառնալով ամսագրի բովանդակությանը՝ նշենք, որ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում սույն թվականի հոկտենբերի 11-ից 13-ը կազմակերպվեց «Թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի քրեաիրավական, քրեաբանական և քրեագիտական ասպեկտները» թեմայով միջազգային գիտագործնական համաժողովը: Համաժողովին մասնակցեցին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի, Վոլգոգրադի, Կրասնոդարի, Կառավարման ակադեմիայի, Բելառուսի, Վրաստանի Լեհաստանի և Ուկրաինայի բարձրագույն ոստիկանական ուսումնական հաստատությունների ներկայացուցիչները, ինչպես նաև ՀՀ ոստիկանության ԿՀԴՊ գլխավոր վարչության, ՀՀ գլխավոր դատախազության, ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության, ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական վարչության, ՀՀ նարկոլոգիական հանրապետական կենտրոնի, ՀՀ ԳԱԱ փորձաքննությունների ազգային բյուրոյի ներկայացուցիչները, ովքեր ներկայացրին իրենց երկրներում և գերատեսչություններում թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի առանձնահատկությունները և ուղղությունները:
Կարևորելով նշված թեմայի արդիականությունը և ավելի լայն լսարանին ներկայացնելու անհրաժեշտությունը՝ համաժողովի ընթացքում առավել հետաքրքրություն առաջացրած զեկույցները ընդգրկվել են  «Օրենքի պատվար» գիտամեթոդական ամսագրի 2-րդ համարում:

2nd issue of “BULWARK OF LAW” scientific-methodical journal was published in the RoA Police Educational Complex
November 2016 - The 2nd issue of the “BULWARK OF LAW” scientific-methodical journal was published in the RoA Police Educational Complex. Referring to the content of the journal, it should be noted that from 11 to 13 October 2016 the International Scientific Practical Conference on “Criminal Legal, Criminological and Forensic Aspects of Combat against Illicit Drug Turnover” hosted by the RoA Police Educational Complex. The conference was attended by the representatives of the RoA Police Educational Complex, higher educational institutions of Volgograd, Krasnodar, Management Academy, Belarus, Georgia, Poland and Ukraine, as well as representatives of the General Department for Combat against Organized Crime of the Armenian police, General Prosecutor’s Office of Armenia, National Security Service, Penitentiary Department of the Armenian Ministry of Justice, Republican Centre of Narcology, National Bureau of Expertise, who represented features and directions of Combat against Illicit Drug Turnover in their countries and departments.
Highlighting the relevance of the topic and necessity to present it to a wider audience, the reports that generated great interest are included in the 2nd issue of the “BULWARK OF LAW” scientific-methodical journal.