Պետական պարգևներ Ոստիկանության օրվա կապակցությամբ
Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանությունն արդեն 99 տարի հանցավորության դեմ պայքարի, հասարակական կարգի պահպանման, քաղաքացու իրավունքների և ազատությունների պաշտպանության երաշխիքն է:
Ոստիկանության օրվա կապակցությամբ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի հրամանագրերով իրավակարգի ամրապնդման, հասարակական կարգի պահպանության և հանցավորության դեմ պայքարի գործում ունեցած ավանդի համար պետական պարգևների արժանացան ոստիկանության մի խումբ ծառայողներ, որոնց թվում էր նաև ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի պետի ուսումնական աշխատանքների գծով տեղակալ, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ, ոստիկանության գնդապետ Գագիկ Թահարի Գրիգորյանը:
Պարգևները հանձնեց Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Արմեն Գևորգյանը:
Շնորհավորում ենք Գագիկ Գրիգորյանին և մաղթում արդյունավետ և բեղմնավոր աշխատանք ոստիկանության ծառայողների նոր սերունդներ կրթելու պատասխանատու և դժվարին առաքելությունում, հաջողություն և վճռականություն ստանձնած պատվաբեր գործում:

BackState Awards on the Occasion of Police Day
It is already 99 years that the Police of the Republic of Armenia is the guarantee of fight against crime, public order, the protection of citizens rights and freedoms.
On the occasion of Police Day, by the decrees of the Armenian president, a group of police officers, among them Police Colonel Gagik Grigoryan, Associate Professor, Ph.D. of Law, Deputy Head on Educational Activities of the RoA Police Educational Complex Academy, received state awards for the contribution of strengthening regime, public order and the fight against crime.
The awards were handed by Armen Gevorgyan, Head of Staff of the RA President.
We congratulate Mr. Grigoryan and wish him effective and fruitful work in a responsible and challenging mission of educating new generations of police officers, success and determination in its honorable work.