«Դինամո»-ի մեդալներն հանձնվեցին ոստիկաններին
Հայաստանի «Դինամո» մարզական հասարակական կազմակերպության նախագահի 1-ին տեղակալ, ոստիկանության մարտական և ֆիզիկական պատրաստականության բաժնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Գառնիկ Հայրապետյանի նախաձեռնությամբ  պարգևատրվում էին սպորտի բնագավառում հաջողություններ գրանցած  ոստիկանները:
Միջոցառմանը  մեդալներ հանձնելու արարողությանը մասնակցում էր նաև ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանը:
Գ.Հայրապետյանը մեծ  ոգևորությամբ խոսեց  ոստիկանների սպորտային բարձր պատրաստվածության և զգալի առաջընթացի մասին:
Մեդալները ոստիկաններին շնորհել էր ՀՀ ոստիկանության պետ, ոստիկանության գեներալ-գնդապետ Վլադիմիր Գասպարյանը, իսկ այն հանձնելու պատիվ էր ստացել Գ. Հայրապետյանն, ով վերջում նաև Հովհ.Վարյանին հանձնեց  գավաթ՝ որպես 2016թ. մարտական և ֆիզիկական պատրաստականությունից բարձր առաջադիմություն ցուցաբերած հաստատության ղեկավար:
Հովհ.Վարյանը միջոցառման վերջում շնորհակալություն հայտնեց պարգևների համար՝ ընգծելով, որ ոստիկանի կարևորագույն արժեքներից մեկը նաև ֆիզիկական պատրաստվածությունն է, իսկ Գ․Հայրապետյանն էլ ավելացրեց, որ «Դինամոյի» դռները միշտ բաց են ոստիկանների առաջ և մարզօջախն այսուհետ էլ լինելու է ոստիկանության մարտական և ֆիզիկական պատրաստականության հուսալի գրավականը:

Medals of "Dinamo" were awarded to police officers
14 March 2017 – The Police Educational Complex was in festive mood. By the initiative of Police Colonel Garnik Hayrapetyan, Head of the Police Combat and Physical Training Unit, First Deputy Head of President of "Dinamo" Sports Non-Governmental Organization of RA, medals were awarded to the police officers who had achievements in sports.
In the ceremony of handing over the medals also participated Lieutenant-General Hovh. Varyan, Head of the Police Educational Complex.
G. Hayrapetyan spoke with great enthusiasm about police officers’ high preparedness and considerable progress in sport.
The medals were granted by Colonel-General Vladimir Gasparyan, Head of the RoA Police, but the honor of handing medals received Mr. Hayrapetyan, who also handed over a Cup to Hovh. Varyan as the head of an institution which showed high-performance in combat and physical training 2016.
At the end of the ceremony, Hovh. Varyan expressed his gratitude for awards, emphasizing that one of the most important values of police officers is physical training. G. Hayrapetyan said that "Dinamo's" doors are always open for police officers, and added, sport center will continue to be a reliable guarantee for the police officers combat and physical training.