«Թմրանյութերի օրինական շրջանառություն» թեմայով սեմինար ոստիկանության կրթահամալիրում
2014 թվականին Հայաստանի Հանրապետության հետ ստորագրված Արևելյան գործընկերության ոստիկանական համագործակցության եռամյա գործողությունների ծրագրի շրջանակներում՝ դեկտեմբերի 5-ից 8-ը ոստիկանության կրթահամալիրում անցակցվեց «Թմրանյութերի օրինական շրջանառութուն» թեմայով սեմինարը։ Այդ նպատակով Երևան էին ժամանել Լեհաստանի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության համապատասխան ստորաբաժանման փորձագետները: Օրակարգում ընդգրկված հարցերը վերաբերում էին մասնավորապես՝ Եվրոպական Միության թմրամիջոցների ինչպես օրինական, այնպես էլ ապօրինի շրջանառության ռազմավարությանը և գործողությունների ծրագրերին, Լեհաստանի թմրամիջոցների հակազդման ազգային ծրագրին, ոլորտը կարգավորող իրավական ակտերին: Սեմինարի ավարտին մասնակիցներին տրվեցին ավարտական հավաստագրեր:
Դեկտեմբերի 8-ին ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Եսայանի աշխատասենյակում կայացավ ամփոփիչ հանդիպումը:  Տիգրան Եսայանը շնորհակալություն հայտնեց լեհ գործընկերներին՝ ՀՀ ոստիկանության ծառայողներին իրենց փորձը հաղորդելու համար՝ նշելով, որ անդրազգային հանցավորության այս տեսակի դեմ պայքարում միջազգային համագործակցությունը խիստ կարևոր է և պետք է իրականացվի փորձի փոխանակման, ժամանակակից մեթոդների ներդրման և մասնագետների վերապատրաստման միջոցով: Լեհական պատվիրակության ղեկավար Վալդեմար Կրավչուկը շնորհակալություն հայտնեց ջերմ ընդունելության համար և բարձր գնահատեց այս տարվա ընթացքում Արևելյան գործընկերության ոստիկանական համագործակցության գործողությունների ծրագրով ՀՀ ոստիկանության կողմից իրականացված զգալի աշխատանքները և հույս հայտնեց, որ նման արդյունավետությամբ աշխատանքները կշարունակվեն նաև 2017 թվականին:

BackWorkshop on “Legal Drug Turnover” at the Police Educational Complex
5 to 8 December 2016 - In the framework of the Eastern Partnership Police Cooperation three years of actions program, a workshop on the “Legal Drug Turnover” was held at the Educational Complex. On this purpose the experts of relevant units of the MIA of the Republic of Poland arrived to Yerevan. The agenda included issues related to the European Union legal as well as illegal drug turnover strategies and plans of actions, the Polish national program of countering drugs, legal acts regulating sector. Upon the end of the event, the participants were awarded certificates.
8 December - The final meeting was held at the office of Colonel T. Yesayan, First Deputy Head of the Educational Complex. T. Yesayan thanked the Polish colleagues for reporting their experiences to the police officers, mentioning that the international cooperation on the fight against of this type transnational crime is very important and should be carried out through the exchange of experience, the introduction of modern methods and training of specialists. Head of the Polish delegation Valdemar Kravchuk expressed his gratitude for the warm admission and highly appreciated the works of the Eastern Partnership Police Cooperation actions program implemented by the RoA Police during this year. He expressed a hope that in 2017 activities will be continued in such effect.