Վերադառնալ20.11.2015
Հայ-ֆրանսիական ոստիկանական համագործակցության շրջանակներում 2015թ. նոյեմբերի 16-ից 19-ը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում ֆրանսիացի փորձագետներ Նիկոլա Բելլոնի և Ֆաբրիս Տորտարոլոտի կողմից անցկացվեց ‹‹Ամբոխի կառավարում›› թեմայով դասընթաց: Դասընթացին մասնակցում էին հասարակական կարգի ապահովման ոլորտում ներգրավված ոստիկանության ծառայողները:
Փոխարդյունավետ համագործակցության համար ֆրանսիացի փորձագետները պարգևատրվեցին, որից հետո փորձագետները և դասընթացի մասնակիցները կրթահամալիրի պետի ուղեկցությամբ այցելեցին Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատուն՝ հարգանքի տուրք մատուցելու և ծաղիկներ դնելու Փարիզում տեղի ունեցած ահաբեկչության զոհերի հիշատակին:

Armenian-French cooperation
16 to 19 November 2015 – Within the framework of the Armenian-French cooperation a workshop on “Crowd control” was held at the RoA Police Educational Complex delivered by French experts Nicolas Bellon and Fabrice Tortarolot. The workshop was attended by police officers involved in ensuring public order.
The experts were awarded for mutually beneficial cooperation. Afterwards experts and participants of the workshop together with the Head of the Educational Complex visited the French Embassy in the Republic of Armenia to pay tribute and lay flowers in memory of the victims of Paris terrorist attacks.