Վերադառնալ20.11.2015
Հայ-ֆրանսիական ոստիկանական համագործակցության շրջանակներում 2015թ. նոյեմբերի 16-ից 19-ը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում ֆրանսիացի փորձագետներ Նիկոլա Բելլոնի և Ֆաբրիս Տորտարոլոտի կողմից անցկացվեց ‹‹Ամբոխի կառավարում›› թեմայով դասընթաց: Դասընթացին մասնակցում էին հասարակական կարգի ապահովման ոլորտում ներգրավված ոստիկանության ծառայողները:
Փոխարդյունավետ համագործակցության համար ֆրանսիացի փորձագետները պարգևատրվեցին, որից հետո փորձագետները և դասընթացի մասնակիցները կրթահամալիրի պետի ուղեկցությամբ այցելեցին Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատուն՝ հարգանքի տուրք մատուցելու և ծաղիկներ դնելու Փարիզում տեղի ունեցած ահաբեկչության զոհերի հիշատակին:

Армяно-французское сотрудничество
В рамках армяно-французского полицейского сотрудничества, с 16-го по 19-ое ноября 2015 года в Образовательном комплексе полиции РА  французские эксперты Никола Беллон и Фабрис Тортаролот провели курсы по теме  «Управление массами». На курсах принимали участие служащие полиции, вовлеченные в дело обеспечения общественного порядка.
Эксперты были вознаграждены за взаимовыгодное сотрудничество, после чего руководство Образовательного комплекса полиции РА вместе с французскими коллегами посетили посольство Франции в Республике Армения, чтобы воздать дань уважения и возложить цветы в память о жертвах, погибших при терактах в Париже.