ՎերադառնալՌուսաց լեզվի "Պրոֆեսիոնալ" ծրագրի շրջանակներում անցկացված դասընթացների ավարտը՝ նախատեսված ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի սովորողների համար
2015 թ. հուլիսի 2-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ սովորողների համար նախատեսված ռուսաց լեզվի «Պրոֆեսիոնալ» ծրագրի դասընթացների փակման հանդիսավոր արարողությունը:
Ռուսաստանի գիտության և մշակույթի կենտրոնի ռուսաց լեզվի բաժնի ղեկավար Նատալյա Վլադիմիրի Երեմենկոն իր ողջույնի խոսքում վստահություն հայտնեց անցկացված դասընթացների գործնական օգտակարության վերաբերյալ: Հիմնվելով ամփոփիչ թեստային ստուգումների միավորների վերլուծության վրա՝ նա ընդգծեց ստացված գիտելիքների բարձր որակը:
Նատալյա Երեմենկոն հույս հայտնեց, որ «Պրոֆեսիոնալ» դասընթացները ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում կդառնան ավանդույթ և հնարավորություն կտան սովորողներին բարձրացնել ռուսերեն լեզվի իմացության մակարդակը՝ հասցնելով մասնագիտականի, նոր հեռանկարներ կբացվեն Ռուսաստանի ուսումնական հաստատություններում կրթությունը շարունակելու համար:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Միքայելի Եսայանը համոզմունք հայտնեց, որ ռուսաց լեզվի դասընթացները կօգնեն սովորողներին իրենց ուսումնական և մասնագիտական գործունեության ընթացքում, ինչպես նաև քննարկեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի և Ռուսաստանի գիտության և մշակույթի կենտրոնի միջև կապերի զարգացման հեռանկարները:
Դասընթացները հաջողությամբ ավարտած 19 սովորողներ ստացան B 2 մակարդակի հավաստագրեր: Հանդիպման ավարտին Ռուսաստանի գիտության և մշակույթի կենտրոնի անունից Կրթահամալիրին հանձնվեցին մասնագիտական ուղղվածությամբ ռուսերեն գրքեր և Հայրենական Մեծ պատերազմին նվիրված երգերի երաժշտական սկավառակներ:

BackClosure of the Russian language courses within the program "Professional" for the students of the RoA Police Educational Complex.
July 2, 2015 - Solemn closing ceremony of the Russian language courses in the framework of the program "Professional" for the students was held at the RoA Police Educational Complex.
Natalia Yeremenko, Head of the Russian language department RCSC (The Russian Center of Science and Culture), in her welcoming speech expressed confidence in the practical usefulness of the conducted courses, based on the analysis of the final test verification results, she underlined the high quality of the acquired knowledge.
Ms. Yeremenko hoped that the courses titled "Professional" held at the RoA Police Educational Complex will become traditional and will allow cadets to increase proficiency in the Russian language as the language of specialization as well as will open prospects for further education in the Russian educational institutions.
Police Colonel Tigran Yesayan, First Deputy Head of the RoA Police Educational Complex, expressed confidence that the Russian language courses will help students in their academic and professional activities, and also discussed the prospects of development of relations of the RoA Police Educational Complex and the RCSC.
19 students who successfully completed the courses, received level B 2 certificates. On behalf of the RCSC, Russian books of professional orientation and music CDs with songs about the Great Patriotic War were donated to the Educational Complex.