ՎերադառնալՌուսաց լեզվի "Պրոֆեսիոնալ" ծրագրի շրջանակներում անցկացված դասընթացների ավարտը՝ նախատեսված ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի սովորողների համար
2015 թ. հուլիսի 2-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ սովորողների համար նախատեսված ռուսաց լեզվի «Պրոֆեսիոնալ» ծրագրի դասընթացների փակման հանդիսավոր արարողությունը:
Ռուսաստանի գիտության և մշակույթի կենտրոնի ռուսաց լեզվի բաժնի ղեկավար Նատալյա Վլադիմիրի Երեմենկոն իր ողջույնի խոսքում վստահություն հայտնեց անցկացված դասընթացների գործնական օգտակարության վերաբերյալ: Հիմնվելով ամփոփիչ թեստային ստուգումների միավորների վերլուծության վրա՝ նա ընդգծեց ստացված գիտելիքների բարձր որակը:
Նատալյա Երեմենկոն հույս հայտնեց, որ «Պրոֆեսիոնալ» դասընթացները ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում կդառնան ավանդույթ և հնարավորություն կտան սովորողներին բարձրացնել ռուսերեն լեզվի իմացության մակարդակը՝ հասցնելով մասնագիտականի, նոր հեռանկարներ կբացվեն Ռուսաստանի ուսումնական հաստատություններում կրթությունը շարունակելու համար:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տիգրան Միքայելի Եսայանը համոզմունք հայտնեց, որ ռուսաց լեզվի դասընթացները կօգնեն սովորողներին իրենց ուսումնական և մասնագիտական գործունեության ընթացքում, ինչպես նաև քննարկեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի և Ռուսաստանի գիտության և մշակույթի կենտրոնի միջև կապերի զարգացման հեռանկարները:
Դասընթացները հաջողությամբ ավարտած 19 սովորողներ ստացան B 2 մակարդակի հավաստագրեր: Հանդիպման ավարտին Ռուսաստանի գիտության և մշակույթի կենտրոնի անունից Կրթահամալիրին հանձնվեցին մասնագիտական ուղղվածությամբ ռուսերեն գրքեր և Հայրենական Մեծ պատերազմին նվիրված երգերի երաժշտական սկավառակներ:

НазадЗакрытие курсов русского языка по программе “Профессионал” для курсантов Образовательного комплекса
2 июля 2015 года в Образовательном комплексе полиции РА состоялось торжественное закрытие курсов русского языка по программе “Профессионал” для курсантов.
Руководитель отдела русского языка РЦНК Еременко Наталья Владимировна в своем приветственном слове выразила уверенность в практической полезности проведенных курсов, отметила высокие показатели качества полученных знаний, основываясь на анализе баллов итоговой тестовой проверки. Наталья Владимировна высказала надежду на то, что курсы “Профессионал” в Образовательном комплексе полиции РА станут традиционными и позволят курсантам повысить уровень владения русским языком, как языком специальности, откроют перспективы для продолжения образования в Российских учебных заведениях.
Первый заместитель начальника Образовательного комплекса полиции РА полковник полиции Есаян Тигран Михайлович выразил уверенность, что курсы русского языка помогут курсантам в их учебной и профессиональной деятельности, а также обсудил перспективы развития связей Образовательного комплекса полиции РА и РЦНК.
19 курсантов, успешно окончившие курсы, получили сертификаты уровня В 2. От лица РЦНК Образовательному комплексу были подарены книги на русском языке профессиональной направленности и музыкальные диски с песнями о Великой Отечественной войне.