ՎերադառնալՄիջբուհական գիտաժողով ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
2014թ. հունիսի 9-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի է ունեցել միջբուհական գիտաժողով ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի գիտական աշխատանքների բաժնի, պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի և ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի սահմանադրական իրավունքի ամբիոնի վարիչ, իրավաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Գևորգ Դանիելյանի, ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետի սահմանադրական իրավունքի ամբիոնի ասպիրանտ Նանե Ղազարյանի մասնակցությամբ:
Գիտաժողովի շրջանակներում Գևորգ Դանիելյանը հանդես եկավ <> թեմայով գիտական զեկույցով: Քննարկվեցին նաև սահմանադրական բարեփոխումների հետ առնչվող բազմապիսի հիմնախնդիրներ:
Նանե Ղազարյանը հանդես եկավ <> թեմայով գիտական զեկույցով:
Գևորգ Դանիելյանը և Նանե Ղազարյանը պատասխանեցին Կրթահամալիրի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի բազմաթիվ և բազմաբնույթ հարցերին: Գիտաժողովն անցավ ջերմ և բարեհամբույր մթնոլորտում: Գևորգ Դանիելյանը Կրթահամալիրի գրադարանին նվիրեց վերոնշյալ թեմաներով իր հեղինակության ներքո գրված ուսումնական ձեռնարկներ:

BackJoint Academic Meeting Held in the RoA Police Educational Complex
June 9, 2014 – The RoA Police Educational Complex hosted a joint academic meeting attended by the RoA Police Educational Complex Scientific Department, the faculty and Professor Gevorg Danielyan, Doctor of Law, Head of the Chair of Constitutional Law, YSU Law Faculty, Nane Ghazaryan, Ph.D student of the Chair of Constitutional Law, YSU Law Faculty.
Mr. Danielyan gave a talk on “Boundaries of Administrative Action, Grounds and Conditions for Damage Compensation”, followed by a discussion about various issues of constitutional reforms.
Ms. Ghazaryan gave a talk on “Key Issues of Contemporary Language Policy in the Context of E-Governance”.
Mr. Danielyan and Ms. Ghazaryan responded to the questions posed by the academic staff of the RoA Police Educational Complex.
Mr. Danielyan was delighted to present his educational manuals on the aforesaid topics to the library of the Police Educational Complex.