ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պատվիրակության աշխատանքային այցը ՌԴ ՆԳՆ Օմսկի ակադեմիա
2014թ. հունիսի 1-ից 4-ը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պատվիրակությունը աշխատանքային այցով մեկնել էր ՌԴ ՆԳՆ Օմսկի ակադեմիա: Պատվիրակության կազմում էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, ոստիկանության գնդապետ Տ.Եսայանը և ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի քրեական իրավունքի և քրեաբանության ամբիոնի պետ, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, ոստիկանության կապիտան Մ.Մարկոսյանը:
2014թ. հունիսի 2-ին պատվիրակությունը մասնակցել է ՌԴ ՆԳՆ Օմսկի ակադեմիայի հիմնադրման 94-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառումներին: ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, ոստիկանության գնդապետ Տ.Եսայանը, որպես ՌԴ ՆԳՆ Օմսկի ակադեմիայի շրջանավարտ, ելույթ է ունեցել շնորհավորական խոսքով և ՀՀ ոստիկանության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Վ.Ս.Գասպարյանի հրամանով <<Համագործակցության ամրապնդման համար>> մեդալով պարգևատրել ՌԴ ՆԳՆ Օմսկի ակադեմիայի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Բ.Բ.Բուլատովին:
Աշխատանքային այցի շրջանակներում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պատվիրակությունը ծանոթացել է ՌԴ ՆԳՆ Օմսկի ակադեմիայում ուսումնական, ուսումնամեթոդական, գիտահետազոտական, դաստիարակչական աշխատանքների կազմակերպմանը: ՌԴ ՆԳՆ Օմսկի ակադեմիայի <<Научный вестник>> ամսագրի խմբագրությանը տպագրության են հանձնվել ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի դասախոսների կողմից պատրաստված գիտական հոդվածներ:
Այցի արդյունքներով կողմերի միջև պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել համատեղ ուսումնական ձեռնարկների պատրաստման, առցանց տեսակոնֆերանսների կազմակերպման վերաբերյալ, նախանշվել են հետագա համագործակցության ուղղությունները:

Delegation of the RoA Police Educational Complex Pays a Working Visit to the Omsk Academy of the Ministry of Internal Affairs of Russia
1-4 June 2014 – The RoA Police Educational Complex delegation paid a working visit to the Omsk Academy of the Ministry of Internal Affairs of Russia. The delegation was composed of Colonel TigranYesayan, First Deputy Head of the RoA Police Educational Complex, Candidate of Legal Sciences and Captain Misak Markosyan, Head of Criminal Law and Criminology Chair of the Academy’s Law Faculty, Candidate of Legal Sciences.
On 2 June 2014, the delegation attended the celebration event dedicated to the 94th anniversary of the foundation of the Omsk Academy. Being a graduate of the Omsk Academy Deputy Head TigranYesayan gave a congratulation speech which was followed by awarding a medal for “Strengthening Cooperation” to Major Lieutenant B. Bulatov, Head of the Omsk Academy, on behalf of Lieutenant General V. Gasparyan, Chief of Police of the Republic of Armenia.
The Armenian delegation was briefed on the organization of academic, educational-methodical, scientific-research and disciplinary activities of the Omsk Academy. Scientific articles, written by the lecturers of the RoA Police Educational Complex, were submitted to the Omsk Academy publishing house of the “Nauchni Vestnik” magazine for publishing.
Based on the outcome of the visit, the parties have reached an agreement to jointly prepare course books and organize online videoconferences. The areas for further cooperation have also been defined.