ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պատվիրակության աշխատանքային այցը ՌԴ ՆԳՆ Օմսկի ակադեմիա
2014թ. հունիսի 1-ից 4-ը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պատվիրակությունը աշխատանքային այցով մեկնել էր ՌԴ ՆԳՆ Օմսկի ակադեմիա: Պատվիրակության կազմում էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, ոստիկանության գնդապետ Տ.Եսայանը և ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի քրեական իրավունքի և քրեաբանության ամբիոնի պետ, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, ոստիկանության կապիտան Մ.Մարկոսյանը:
2014թ. հունիսի 2-ին պատվիրակությունը մասնակցել է ՌԴ ՆԳՆ Օմսկի ակադեմիայի հիմնադրման 94-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառումներին: ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, ոստիկանության գնդապետ Տ.Եսայանը, որպես ՌԴ ՆԳՆ Օմսկի ակադեմիայի շրջանավարտ, ելույթ է ունեցել շնորհավորական խոսքով և ՀՀ ոստիկանության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Վ.Ս.Գասպարյանի հրամանով <<Համագործակցության ամրապնդման համար>> մեդալով պարգևատրել ՌԴ ՆԳՆ Օմսկի ակադեմիայի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Բ.Բ.Բուլատովին:
Աշխատանքային այցի շրջանակներում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պատվիրակությունը ծանոթացել է ՌԴ ՆԳՆ Օմսկի ակադեմիայում ուսումնական, ուսումնամեթոդական, գիտահետազոտական, դաստիարակչական աշխատանքների կազմակերպմանը: ՌԴ ՆԳՆ Օմսկի ակադեմիայի <<Научный вестник>> ամսագրի խմբագրությանը տպագրության են հանձնվել ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի դասախոսների կողմից պատրաստված գիտական հոդվածներ:
Այցի արդյունքներով կողմերի միջև պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել համատեղ ուսումնական ձեռնարկների պատրաստման, առցանց տեսակոնֆերանսների կազմակերպման վերաբերյալ, նախանշվել են հետագա համագործակցության ուղղությունները:

НазадРабочий визит делегации Образовательного комплекса полиции РА в Омскую академию МВД РФ
С 1-го по 4-е июня 2014 года делегация Oбразовательного комплекса полиции РА с рабочим визитом посетила Омскую академию МВД РФ. В составе делегации были первый заместитель начальника Oбразовательного комплекса полиции РА, кандидат юридических наук полковник полиции Т.Есаян и начальник кафедры уголовного права и криминологии юридического факультета академии, кандидат юридических наук капитан полиции М.Маркосян.
2-го июня 2014г. делегация приняла участие в праздничных мероприятиях, посвященных 94-летию годовщины со дня образования Омской академии МВД РФ. Являясь выпускником Омской академии МВД РФ, первый заместитель начальника Образовательного комплекса полиции РА, кандидат юридических наук полковник полиции Т.Есаян выступил с поздравительной речью и по приказу начальника полиции РА генерал-лейтенанта В.С.Гаспаряна, наградил начальника Омской академии МВД РФ генерал-майора полиции Б.Б.Булатова медалью "За укрепление сотрудничества".
Во время рабочего визита делегация Образовательного комплекса ознакомилась с организацией деятельности учебного, учебно-методического, научно-исследовательского и воспитательного процесса Омской академии МВД РФ. В редакцию журнала Омской академии "Научный вестник" для издания были отданы научные статьи преподавателей Образовательного комплекса полиции РА.
По итогам визита между сторонами была достигнута договоренность по подготовке совместных учебных пособий, по организации онлайн видеоконференций, а также были определены дальнейшие направления сотрудничества.