Վերադառնալ22.10.2014
2014թ. հոկտեմբերի 22-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնական կենտրոնի նախնական մասնագիտական կրթության <> որակավորման եռամսյա դասընթաց անցնող սովորողների երդման հանդիսավոր արարողությունը:
Ներկա էին ՀՀ ոստիկանության կադրերի վարչության պետի տեղակալ, ինքը և 2-րդ բաժնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Ա.Ս.Չարենցը, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ. Վարյանը, կրթահամալիրի պրոֆեսորադասախոսական կազմը և սովորողների ծնողները:
Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ.Վարյանը շնորհավորեց սովորողներին` երդման ընդունման կապակցությամբ:

The Oath-taking Ceremony of the Training Centre Students of the RoA Police Educational Complex
October 22, 2014 - The oath-taking ceremony of the three month training of ''Policeman'' qualifying students in initial vocational education took place in the Training Centre of the RoA Police Educational Complex.
The ceremony was attended by the Police Colonel A.S.Charents, Deputy Chief of the RoA Police Department of Human Resources and the Head of the 2nd division, Lieutenant General Hovh.Varyan, Head of the RoA Police Educational Complex, faculty members of the Educational Complex and parents of the students.
Lieutenant General Hovh.Varyan, Head of the Educational Complex, congratulated students on oath-taking.