ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի «Ուսադիրներով հրեշտակներ» վոկալային խմբի մասնակցությունը Ռուսաստանի օրվա առթիվ անցկացված «Ռուսաստանի սիրված երգեր» IV հանրապետական մրցույթ-փառատոնին
Ռուսաստանի օրվա առթիվ Երևանի Մոսկվայի Տանը ս.թ. հունիսի 12-ին անցկացվեց «Ռուսաստանի սիրված երգեր» IV հանրապետական մրցույթ-փառատոնը, որտեղ մասնակցի իրավունքով հանդես եկավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի «Ուսադիրներով հրեշտակներ» վոկալային խումբը՝ Գ.Ա Ռուսակովայի ղեկավարությամբ: Խմբի կազմում էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավաբանական ֆակուլտետի 1-ին կուրսի սովորողներ՝ Ա.Հարությունյանը, Լ.Զաքարյանը, Ա.Կիրակոսյանը, Ա.Մկրտչյանը, Մ.Ներսիսյանը և Շ.Օդաբաշյանը: Խումբը հաղթանակած անցավ ընտրական փուլը, հանդես եկավ եզրափակիչ գալա-ներկայացմանը և ստացավ «Ռուսաստանի սիրված երգեր» հանրապետական մրցույթ-փառատոնի դափնեկրի դիպլոմ: Խմբի ելույթին ակտիվ աջակցություն էին ցուցաբերում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի դասախոսական կազմը և սովորողները:

RoA Police Educational Complex Vocal Group “Angels in Uniform” Participates in the 4th Republican Song Festival Contest “Favorite Songs of Russia”
June 12, 2014 – On the occasion of Russia Day, the 4th Republican Song Festival Contest entitled “Favorite Songs of Russia” took place in the “Moscow house” in Yerevan with the participation of the RoA Police Educational Complex vocal group “Angels in Uniform” under the guidance of Ms. G.Rusakova. The vocal group was composed of the Academy’s Law Faculty first-year students A.Haroutyunyan, L.Zakaryan, A.Kirakosyan, A.Mkrtchyan, M.Nersisyan, Sh.Odabashyan. The vocal group was preselected to perform at the final gala concert and received a diploma of the prizewinner of the Republican Festival Contest “Favorite Songs of Russia”. The performance was strongly supported by the students and the faculty of the RoA Police Educational Complex.