ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի «Ուսադիրներով հրեշտակներ» վոկալային խմբի մասնակցությունը Ռուսաստանի օրվա առթիվ անցկացված «Ռուսաստանի սիրված երգեր» IV հանրապետական մրցույթ-փառատոնին
Ռուսաստանի օրվա առթիվ Երևանի Մոսկվայի Տանը ս.թ. հունիսի 12-ին անցկացվեց «Ռուսաստանի սիրված երգեր» IV հանրապետական մրցույթ-փառատոնը, որտեղ մասնակցի իրավունքով հանդես եկավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի «Ուսադիրներով հրեշտակներ» վոկալային խումբը՝ Գ.Ա Ռուսակովայի ղեկավարությամբ: Խմբի կազմում էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավաբանական ֆակուլտետի 1-ին կուրսի սովորողներ՝ Ա.Հարությունյանը, Լ.Զաքարյանը, Ա.Կիրակոսյանը, Ա.Մկրտչյանը, Մ.Ներսիսյանը և Շ.Օդաբաշյանը: Խումբը հաղթանակած անցավ ընտրական փուլը, հանդես եկավ եզրափակիչ գալա-ներկայացմանը և ստացավ «Ռուսաստանի սիրված երգեր» հանրապետական մրցույթ-փառատոնի դափնեկրի դիպլոմ: Խմբի ելույթին ակտիվ աջակցություն էին ցուցաբերում ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի դասախոսական կազմը և սովորողները:

Участие вокальной группы Образовательного комплекса полиции РА “Ангелы в погонах” в IV Республиканском фестиваль-конкурсе “Любимые песни России” в честь празднования Дня России
12 июня в честь празднования Дня России в Доме Москвы Еревана был проведен IV Республиканский Фестиваль-конкурс “Любимые песни России”, в котором на правах конкурсантов приняла участие вокальная группа Образовательного комплекса полиции РА “Ангелы в погонах” под руководством Русаковой Г.А. В состав группы вошли курсанты 1 курса юрфака Образовательного комплекса полиции РА: Арутюнян А., Закарян Л., Киракосян А.,Мкртчян А., Нерсисян М., Одабашян Ш. Группа победно прошла отборочный тур, выступила на финальном гала-представлении и получила диплом лауреата Республиканского Фестиваля – конкурса “Любимые песни России”. Выступление активно поддерживали курсанты, а также преподаватели Образовательного комплекса полиции РА.