ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրը տոնում է անկախության օրը
Սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում անցկացված գրական-գեղարվեստական կոմպոզիցիան նվիրված էր Հայաստանի Հանրապետության անկախության 23-րդ տարեդարձին:
Բեմի վրա կրթահամալիրի սաներն էին, որոնք միջոցառումը սկսեցին «Շնորհավո’ր տոնդ, անկա’խ Հայաստան, շնորհավո’ր Ձեր տոնը, անկախ երկրի անկա’խ քաղաքացիներ» բառերով:
Ուշագրավ էր շեփորի ձայնը, որը բոլորիս տեղափոխեց մեր նորաստեղծ պետության ակունքները, երբ որոշվում էր մի հին ազգի նորօրյա ճակատագիրը:
Սաները հաջորդաբար ներկայացնում են մեր պետության խորհրդանշանները` դրոշը, գերբն ու հիմնը, իրենց հարգանքի տուրքը մատուցում հնօրյա և նորօրյա հերոս-նահատակներին:

The Literary and arts event held on September 19 in the RoA Police Educational Complex was dedicated to the 23rd anniversary of the Republic of Armenia’s independence.
The event started with the students of the Educational Complex on the stage uttering the words: “Congratulations, independent Armenia! Congratulations, independent citizens of the independent country!”
The sound of the trumpet was notable which transferred all of us to the roots of our newly created state when the present day destiny of an ancient nation was being determined.
The students introduced consecutively the symbols of our country (flag, coat of arms and anthem) and paid their tribute to ancient and present day hero-martyrs.