ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրը տոնում է անկախության օրը
Սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում անցկացված գրական-գեղարվեստական կոմպոզիցիան նվիրված էր Հայաստանի Հանրապետության անկախության 23-րդ տարեդարձին:
Բեմի վրա կրթահամալիրի սաներն էին, որոնք միջոցառումը սկսեցին «Շնորհավո’ր տոնդ, անկա’խ Հայաստան, շնորհավո’ր Ձեր տոնը, անկախ երկրի անկա’խ քաղաքացիներ» բառերով:
Ուշագրավ էր շեփորի ձայնը, որը բոլորիս տեղափոխեց մեր նորաստեղծ պետության ակունքները, երբ որոշվում էր մի հին ազգի նորօրյա ճակատագիրը:
Սաները հաջորդաբար ներկայացնում են մեր պետության խորհրդանշանները` դրոշը, գերբն ու հիմնը, իրենց հարգանքի տուրքը մատուցում հնօրյա և նորօրյա հերոս-նահատակներին:

НазадОбразовательный комплекс полиции РА празднует День Независимости
19-го сентября литературно-художественная композиция, проведенная в Образовательном комплексе полиции РА, была посвящена 23-й годовщине независимости Республики Армения.
Учащиеся Образовательного комплекса полиции РА открыли мероптиятие со словами “ С праздником тебя, независимая Армения, с праздником Вас, свободные граждане независимой страны”.
Примечательным был звук трубы, который перенес нас к истокам создания нового государства, когда определялась дальнейшая судьба одной из древних наций.
Учащиеся поочередно представляли государственные символы нашей страны- флаг, герб и гимн, отдавая дань уважения героям былых и теперешних времен.