ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրը ընդլայնում է միջազգային համագործակցությունը
2014թ. սեպտեմբերի 16-ից 18-ը Երևանում էր Վրաստանի ՆԳՆ ակադեմիայի պետ Նուքրի Գելաշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունը: Պատվիրակության կազմում էին Ակադեմիայի պետի տեղակալ Զաալ Կապանաձեն, Ակադեմիայի ադմինիստրացիայի պետ Գիորգի Ռեվիան և Ակադեմիայի զարգացման և միջազգային համագործակցության բաժնի պետ Միխեիլ Գելաշվիլին:
Սեպտեմբերի 17-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանը և Վրաստանի ՆԳՆ ակադեմիայի պետ Նուքրի Գելաշվիլին ստորագրեցին ոստիկանական կրթության ոլորտում համագործակցության մասին փոխըմբռնման հուշագիր: Փոխըմբռնման հուշագրի ստորագրմանը հետևեց Կրթահամալիրի պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ հանդիպումը, որի ընթացքում ներկայացվեց  Վրաստանի ՆԳՆ ակադեմիայի գործունեությունը, առաջարկվող բարձրագույն մասնագիտական կրթական ծրագրերը, վերապատրաստման հիմնական ուղղությունները: Նույն օրը պատվիրակության անդամները հանդիպում ունեցան ՀՀ ոստիկանության շտաբի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Վարդան Եղիազարյանի հետ: Հանդիպման ավարտին պատվիրակության անդամները ՀՀ ոստիկանության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Վ. Գասպարյանի հրամանով պարգևատրվեցին մեդալներով:

Образовательный комплекс полиции РА расширяет международное сотрудничество
С 16-го по 18-е сентября 2014 года, в рамках международного сотрудничества,в Образовательный комплекс полиции РА прибыла делегация академии МВД Грузии  во главе начальника академии Нукри Гелашвили. В составе делегации прибыли заместитель начальника академии Заал Капанадзе, начальник администрации академии Гиорги Ревиа и начальник отдела по международному сотрудничеству Михеил Гелашвили.
17-го сентября начальник Образовательного комплекса полиции РА, генерал-лейтенант Оганес Варьян и начальник академии МВД Грузии Нукри Гелашвили подписали Mеморандум о взаимопонимании в сфере полицейского образования, после чего состоялась встреча с профессорско-преподавательским составом, в ходе которого была представлена деятельность академии МВД Грузии, предлагаемые высшие профессиональные образовательные   программы и основные направления переподготовки. В тот же день состоялась встреча членов делегации с начальником штаба полиции РА, генерал-майором полиции Варданом Егиазаряном. В завершении встречи члены делегации приказом начальника полиции РА, генерал-лейтенанта В. Гаспаряна, были награждены медалями.