ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրը ընդլայնում է միջազգային համագործակցության շրջանակները
2014 թվականի հոկտեմբերի 23-ից 25-ը ՀՀ Ոստիկանության կրթահամալիրի պետի հրավերով Երևանում էր գտնվում Բելառուսի Հանրապետության ՆԳՆ Մոգիլյովի ինստիտուտի պատվիրակությունը: Պատվիրակության կազմում էին Մոգիլյովի ինստիտուտի պետ, գեներալ-մայոր Վալերի Պոլիշյուկը, գիտական աշխատանքների գծով պետի տեղակալ, փոխգնդապետ Յուրի Շկապլերովը, Մոգիլյովի ինստիտուտի ուսումնամեթոդական բաժնի պետ, գնդապետ Ալեքսանդր Երմոլաևը:
Հոկտեմբերի 24-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ Համագործակցության մասին արձանագրության ստորագրման պաշտոնական արարողությունը, որին ներկա էին ՀՀ  ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Գագիկ Համբարձումյանը, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Հովհ. Վարյանը, կրթահամալիրի բարձրաստիճան սպաները և պրոֆեսորադասախոսական կազմը:  Բացման խոսքով հանդես եկավ ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Գագիկ Համբարձումյանը` ընդգծելով միջազգային համագործակցության ընդլայնման նշանակությունն ու կարևորությունը:
ՀՀ ոստիկանության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Վ. Գասպարյանի հրամանով պատվիրակության անդամները պարգևատրվեցին մեդալներով:

НазадОбразовательный комплекс полиции РА расширяет международное сотрудничество
С 23-го по 25-е октября сего года по приглашению начальника Образовательного комплекса полиции РА в Ереване находилась делегация Могилëвского института МВД Республики Беларусь. В составе делегации были начальник Могилëвского института, генерал-майор Валерий Полищук, заместитель начальника по научной работе, подполковник Юрий Шкаплеров и начальник учебно-методического отдела Могилëвского института, полковник Александр Ермолаев.
24-го октября состоялась официальная церемония подписания Протокола о сотрудничестве, на которой присутствовали заместитель начальника полиции РА, генерал-майор полиции Гагик Амбарцумян, начальник Образовательного комплекса полиции РА, генерал-лейтенант полиции Оганес Варьян, высокопоставленные офицеры и профессорско-преподавательский состав. С вступительной речью выступил заместитель начальника полиции РА, генерал-майор полиции Гагик Амбарцумян, подчеркнув значение и важность расширения международного сотрудничества.
По приказу начальника полиции РА, генерал-лейтенанта В. Гаспаряна члены делегации были награждены медалями.