ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրը ընդլայնում է միջազգային համագործակցության շրջանակները
2014 թվականի հոկտեմբերի 23-ից 25-ը ՀՀ Ոստիկանության կրթահամալիրի պետի հրավերով Երևանում էր գտնվում Բելառուսի Հանրապետության ՆԳՆ Մոգիլյովի ինստիտուտի պատվիրակությունը: Պատվիրակության կազմում էին Մոգիլյովի ինստիտուտի պետ, գեներալ-մայոր Վալերի Պոլիշյուկը, գիտական աշխատանքների գծով պետի տեղակալ, փոխգնդապետ Յուրի Շկապլերովը, Մոգիլյովի ինստիտուտի ուսումնամեթոդական բաժնի պետ, գնդապետ Ալեքսանդր Երմոլաևը:
Հոկտեմբերի 24-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ Համագործակցության մասին արձանագրության ստորագրման պաշտոնական արարողությունը, որին ներկա էին ՀՀ  ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Գագիկ Համբարձումյանը, ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Հովհ. Վարյանը, կրթահամալիրի բարձրաստիճան սպաները և պրոֆեսորադասախոսական կազմը:  Բացման խոսքով հանդես եկավ ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Գագիկ Համբարձումյանը` ընդգծելով միջազգային համագործակցության ընդլայնման նշանակությունն ու կարևորությունը:
ՀՀ ոստիկանության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Վ. Գասպարյանի հրամանով պատվիրակության անդամները պարգևատրվեցին մեդալներով:

The RoA Police Educational Complex expends the scope of international cooperation
October 23-25, 2014 – By the invitation of the Head of the RoA Police Educational Complex, the delegation of Mogilev Institute of the MIA of Belarus was in Yerevan. The delegation was composed of Major General Valerie Polishyuk, Head of the Mogilev Institute, Lieutenant Colonel Yuri Shkaplerov, Deputy Chief on scientific works, Colonel Alexander Yermolaev, Head of the Educational-methodological Division of the Mogilev Institute.
On October 24, in the RoA Police Educational Complex held the official ceremony of signing protocol on Cooperation which was attended by the Police Major General Gagik  Hambardzumyan, Deputy Head of Police of the RoA, Lieutenant General Hovh. Varyan, Head of the RoA Police Educational Complex, high-ranking officials and faculty members of the Educational Complex. Mr. G. Hambardzumyan made an opening speech emphasizing the significance and importance of enlargement of international cooperation.