ՎերադառնալՀՀ ՈՍՏԻԿԱՆՈՒԹՅԱՆ 2014թ. ՄԻՆԻ ՖՈՒՏԲՈԼԻ ԱՌԱՋՆՈՒԹՅՈՒՆ
Համաձայն ՀՀ ոստիկանության 2014 թվականի ծառայողակիրառական և զանգվածային մարզաձևերի օրացուցային պլանի՝ ս.թ. հունիսի 9-ից 13-ը «Դինամո» ՄՀԿ մարզադահլիճում անցկացվեց ՀՀ ոստիկանության մինի ֆուտբոլի առաջնություն, որին մասնակցեց նաև ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի հավաքական թիմը: Առաջնությանը մասնակցում էին ՀՀ ոստիկանության թվով 25 ստորաբաժանումներ, ինչպես նաև Լեռնային Ղարաբաղի հանրապետության ոստիկանության հավաքական թիմը:
Կրթահամալիրի հավաքական թիմը հաջողությամբ հաղթահարելով ենթախմբային խաղերը՝ հաղթելով Երևան քաղաքի վարչության Կ.Դեմիրճյանի անվան մետրոպոլիտենի պահպանության բաժնի հավաքական թիմին 16:1 հաշվով, այնուհետև ՀՀ ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչության թիմին՝ 13:1 դուրս եկավ կիսաեզրափակիչ, որտեղ մեր հավաքականի մրցակիցն էր ՀՀ ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության հավաքականը: Խաղն անցավ լարված պայքարում և ավարտվեց մեր հավաքականի հաղթանակով՝ 7:4 հաշվով: Եզրափակիչ փուլի երկրորդ խաղը կայացավ ՀՀ ոստիկանության զորքերի հավաքականի հետ, որի ընթացքում մեր հավաքականը լարված պայքարում խաղը զիջեց 5:7 հաշվով:
Հունիսի 13-ին եզրափակիչ մրցապայքարի դուրս եկան չորս հավաքական թիմերը՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի, Լոռու մարզային, Երևան քաղաքի վարչությունների և ոստիկանության զորքերի հավաքականները:
Մրցանակային երրորդ տեղի համար պայքարը ծավալվեց մեր և Լոռու մարզային վարչության հավաքական թիմերի միջև, որտեղ փայլուն հաղթանակ տարավ կրթահամալիրի թիմը և գրավեց մրցանակային երրորդ տեղը: Թեժ պայքար ծավալվեց Երևան քաղաքի վարչության և ոստիկանության զորքերի հավաքական թիմերի միջև, որի արդյունքում արժանի հաղթանակ տարավ զորքերի հավաքականը: Այսպիսով առաջին պատվավոր մրցանակին արժանացավ ոստիկանության զորքերի թիմը, երկրորդ տեղում էր Երևան քաղաքի վարչության հավաքականը և երրորդ տեղը գրավեց ոստիկանության կրթահամալիրի թիմը:
Առաջնության հաղթանակած թիմերը պարգևատրվեցին համապատասխան դիպլոմներով և մեդալներով, իսկ հաղթող ճանաչված թիմը նաև փոխանցիկ գավաթով:
Խաղի ընթացքում լավագույն խաղ ցուցաբերելու և առաջնության ռմբարկու ճանաչվելու համար պարգևատրվեց նաև ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի հավաքական թիմի ավագ, ոստիկանության մայոր Վիտալի Գզիրյանը:

НазадПЕРВЕНСТВО ПОЛИЦИИ ПО МИНИ ФУТБОЛУ 2014 ГОДА
С 9-го по 13-е июня,согласно календарному плану спортивных мероприятий 2014 года полиции РА, в спортивном зале СОО «Динамо» прошло первенство полиции РА по мини футболу, где приняла участие сборная команда Образовательного комплекса полиции РА. В первенстве принимали участие комадны 25 –и подразделений полиции РА, а так же сборная команда полиции Нагорного Карабаха.
Сборная команда Образовательного комплекса полиции РА успешно преодолев игру в подгруппных играх, победив со счетом 6:1 сборную команду отдела охраны метрополитена им.К.Демирчяна Управления города Еревана, а затем команду Управления внутренней безопасности полиции РА со счетом 13:1, вышла в полуфинал, где соперником, в первой игре, нашей команды была сборная управления Армавирского марза полиции РА. Игра прошла в напряженной обстановке и закончилась победой,со счетом 7:4 в нашу пользу. Вторая игра состоялась с командой полицейских войск РА, в ходе которого, после напряженной борьбы, наша сборная уступила, со счетом 5:7.
13-го июня в финал вышли четыре сборные, команды Образовательного комплекса полиции РА, Лорийского марза, Управления города Еревана и полицейских войск.
За призовое третье место борьба велась между командой Образовательного комплекса и командой управления Лорийского марза, где блестящюю победу одержала сборная Образовательного комплекса и заняла призовое третье место. После упорной борьбы между командами Управления города Еревана и полицейских войск, заслуженную победу выиграла команда войск. Таким образом, первое почетное место заняла команда полицейских войск,на втором месте команда Управления города Еревана, третье место заняла команда Образовательного комплекса полиции РА.
Сборные команды были награждены соответствующими дипломами и медалями, а победитель переходящим кубком. Во время игры бомбардиром первенства был признан капитан сборной команды Образовательного комплекса, майор полиции Виталий Гзирян и за отличную игру был также награжден.