Զինված ուժերի ժողովրդավարական վերահսկողության Ժնևի կենտրոնի պատվիրակության այցը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
2014 թվականի նոյեմբերի 18-ից -19-ը ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի նախաձեռնությամբ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում էր Զինված ուժերի ժողովրդավարական վերահսկողության Ժնևի կենտրոնի պատվիրակությունը փոխտնօրեն պարոն Ֆիլիպ Ֆլյուրի գլխավորությամբ: Այցի նպատակն էր ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում «Ընտանեկան բռնության և անչափահասների շրջանում հանցավորության կանխարգելում» թեմայով դասընթացների անցկացումը: Դասընթացներին մասնակցում էին ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների ծառայողներ: Ողջույնի խոսքով հանդես եկավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հոհվ.Վարյանը և մասնակիցներին մաղթեց արդյունավետ և բեղմնավոր աշխատանք:

Welcome to Educational Complex
Delegation of the Geneva Centre for Democratic Control of Armed Forces visits RoA Police Educational Complex
18-19 November 2014 – Upon the initiative of the OSCE office in Yerevan, the delegation of the Geneva Centre for Democratic Control of Armed Forces headed by Dr. Philipp Fluri, Deputy Director of DCAF, visited the RoA Police Educational Complex. The visit aimed at holding training course on “Prevention of Domestic Violence and Juvenile Crime” in the Police Educational Complex. The course was attended by police officers from relevant police units. In his opening remarks, Lieutenant-General Hovhannes Varyan wished the participants effective and fruitful work.