Զինված ուժերի ժողովրդավարական վերահսկողության Ժնևի կենտրոնի պատվիրակության այցը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
2014 թվականի նոյեմբերի 18-ից -19-ը ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի նախաձեռնությամբ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում էր Զինված ուժերի ժողովրդավարական վերահսկողության Ժնևի կենտրոնի պատվիրակությունը փոխտնօրեն պարոն Ֆիլիպ Ֆլյուրի գլխավորությամբ: Այցի նպատակն էր ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում «Ընտանեկան բռնության և անչափահասների շրջանում հանցավորության կանխարգելում» թեմայով դասընթացների անցկացումը: Դասընթացներին մասնակցում էին ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների ծառայողներ: Ողջույնի խոսքով հանդես եկավ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հոհվ.Վարյանը և մասնակիցներին մաղթեց արդյունավետ և բեղմնավոր աշխատանք:

Делегация Женевского центра по демократическому контролю над вооруженными силами в Образовательном комлексе полиции РА
По инициативе ереванского офиса ОБСЕ с 18-го по 19-е ноября 2014 года в Образовательном комплексе полиции РА была делегация Женевского центра по демократическому контролю над вооруженными силами во главе заместителя директора господина Филипа Флюра. Целью визита было проведение курсов в Образовательном комплексе полиции РА на тему «Семейное насилие и предупреждение преступности среди несовершеннолетних». На курсах принимали участие сотрудники различных подразделений полиции РА. С приветственным словом выступил начальник Образовательного комплекса, генерал-лейтенант полиции Оганес Варьян и пожелал участникам эффективной и плодотворной работы.