ԵԱՀԿ պատվիրակները՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
2015թ. սեպտեմբերի 17-ին ճանաչողական այցով ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում էր ԵԱՀԿ Երևանյան գրասենյակի պատվիրակությունը: Պատվիրակության կազմում էին ԵԱՀԿ Երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինը, ԵԱՀԿ քարտուղարության հակամարտությունների կանխարգելման կենտրոնի տնօրեն, դեսպան Մարսել Պեշկոն, ԵԱՀԿ քարտուղարության քաղաքականությունների աջակցման հարցերի պատասխանատու Մարտին Շուստերը և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի աշխատակիցները: Հյուրերը հանդիպում ունեցան Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ. Վարյանի, Կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տ. Եսայանի, ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Գ. Գևորգյանի հետ:
Հանդիպման ավարտին ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Վարյանը իր երախտագիտությունը հայտնեց ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակին մշտական աջակցության համար:

Делегаты ОБСЕ в Образовательным комплексе полиции РА
17-го сентября 2015 года делегация Ереванского офиса ОБСЕ с познавательным визитом побывала в Образовательном комплексе полиции РА. В составе делегации были руководитель Ереванского офиса ОБСЕ, посол Андрей Сорокин, директор Центра ОБСЕ по предотвращению конфликтов, посол Марсель Пешко, ответственный Центра по предупреждению комфликтов ОБСЕ Мартин Шустер и сотрудники Ереванского офиса ОБСЕ. Гости встретились с начальником Образовательного комплекса, генерал-лейтенантом полиции Оганесом Варьяном, с первым заместителем начальника Образовательного комплекса, полковником полиции Т. Есаяном и с начальником управления учебно-методического развития, полковником полиции Г. Геворкяном.
В конце встречи генерал-лейтенант полиции Варьян поблагодарил Ереванский офис ОБСЕ за постоянную поддержку.