ԵԱՀԿ պատվիրակները՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
2015թ. սեպտեմբերի 17-ին ճանաչողական այցով ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում էր ԵԱՀԿ Երևանյան գրասենյակի պատվիրակությունը: Պատվիրակության կազմում էին ԵԱՀԿ Երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Անդրեյ Սորոկինը, ԵԱՀԿ քարտուղարության հակամարտությունների կանխարգելման կենտրոնի տնօրեն, դեսպան Մարսել Պեշկոն, ԵԱՀԿ քարտուղարության քաղաքականությունների աջակցման հարցերի պատասխանատու Մարտին Շուստերը և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի աշխատակիցները: Հյուրերը հանդիպում ունեցան Կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ. Վարյանի, Կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տ. Եսայանի, ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Գ. Գևորգյանի հետ:
Հանդիպման ավարտին ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Վարյանը իր երախտագիտությունը հայտնեց ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակին մշտական աջակցության համար:

17 September 2015 – The delegation of the OSCE Office in Yerevan paid a study visit to the RoA Police Educational Complex. The delegation was composed of Ambassador Andrey Sorokin, Head of the OSCE Office in Yerevan, Ambassador Marcel Peško, Director of the Conflict Prevention Centre of the OSCE Secretariat, Martin Schuster, Policy Support Officer and other staff members. The guests met Lieutenant-General Hovh. Varyan, Head of the Police Educational Complex, Colonel Yesayan, Deputy Head of the Educational Complex, Colonel Gevorgyan, Head of the Development and Educational-Methodical Department.
As the meeting came to an end, Lieutenant-General Varyan expressed his gratitude to the OSCE Office in Yerevan for the ongoing support.