ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի պատվիրակությունը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
2016թ. նոյեմբերի 10-ին ճանաչողական այցով ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում էին ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի փոխդեսպան Բարբարա Դեյվիսը, ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ռազմաքաղաքական հարցերով պատասխանատու Բեռնհարդ Ֆրանկլը, Վիեննայում տեղակայված ԵԱՀԿ քարտուղարության ԱՄՆ առաքելության քաղաքական խորհդատուի տեղակալ Ջեյ  Թրուսդեյլը:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տ. Եսայանի ուղեկցությամբ այցելուները շրջայց կատարեցին կրթահամալիրի տարածքում, ծանոթացան կրթահամալիրի կառուցվածքին, իրականացվող կրթական ծրագրերին, ոստիկանության ծառայողների համար անցկացվող վերապատրաստման դասընթացներին: Հյուրերը եղան ժամանակակից մարզագույքով հագեցած մարզադահլիճում, ընդունելության քննությունների անցկացման մասնագիտացված համակարգչային սենյակում և այլ մասնագիտացված լսարաններում, որոնք կահավորվել և վերազինվել են ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ֆինանսական աջակցության շնորհիվ:
Հյուրերը հանդիպում ունեցան կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ. Վարյանի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին կանանց և տղամարդկանց հավասար իրավունքներին, կրթահամալիրի արական և իգական սեռի դիմորդների տոկոսային հարաբերակցությանը, ընդունելության քննությունների անցկացման ընթացքում կոռուպցիոն ռիսկերի վերացման ուղղությամբ տարված աշխատանքներին վերաբերող հարցեր:
Հանդիպման ավարտին պարոն Վարյանն իր երախտագիտությունը հայտնեց ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակին երկար տարիներ կրթահամալիրի կողքին գտնվելու և իրականացվող բարեփոխումներին մշտապես աջակցելու համար:

НазадВизит делегации Ереванского офиса ОБСЕ в Образовательный комплекс полиции РА
10 ноября 2016 года с ознакомительным визитом Образовательный комплекс полиции РА посетили заместитель посла Ереванского офиса ОБСЕ Барбара Дейвис, ответственный по военно-политическим вопросам Бернард Франкл, заместитель политического советника миссии США секретариата ОБСЕ в Венне Джей Трусдейл.
В сопровождении первого заместителя начальника Образовательного комплекса полиции РА, полковника Т.М.Есаяна для гостей была организованна экскурсия по территории Образовательного комплекса, в ходе которой они ознакомились со структурой Образовательного комплекса, учебными программами, и курсами переподготовки для сотрудников полиции. Побывали в оснащенном современным спортивным оборудованием спортзале, посетили предназначенную для вступительных экзаменов компьютерную аудиторию и другие специализированные аудитории, которые были обустроены при финансовой поддержке Ереванского офиса ОБСЕ.
Гости встретились с начальником Образовательного комплекса, генерал–лейтенантом полиции О.К. Варьяном. В ходе встречи были обсуждены вопросы равноправия мужчин и женщин, процентное соотношение между заявителями мужского и женского пола Образовательного комплекса, а также проведенные мероприятия с целю устранения коррупционных рисков при вступительных экзаменах.
В завершение господин Варьян выразил свою признательность Ереванскому офису ОБСЕ за многолетнюю поддержку и содействие в деле осуществления реформ.