ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի պատվիրակությունը ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
2016թ. նոյեմբերի 10-ին ճանաչողական այցով ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում էին ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի փոխդեսպան Բարբարա Դեյվիսը, ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ռազմաքաղաքական հարցերով պատասխանատու Բեռնհարդ Ֆրանկլը, Վիեննայում տեղակայված ԵԱՀԿ քարտուղարության ԱՄՆ առաքելության քաղաքական խորհդատուի տեղակալ Ջեյ  Թրուսդեյլը:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Տ. Եսայանի ուղեկցությամբ այցելուները շրջայց կատարեցին կրթահամալիրի տարածքում, ծանոթացան կրթահամալիրի կառուցվածքին, իրականացվող կրթական ծրագրերին, ոստիկանության ծառայողների համար անցկացվող վերապատրաստման դասընթացներին: Հյուրերը եղան ժամանակակից մարզագույքով հագեցած մարզադահլիճում, ընդունելության քննությունների անցկացման մասնագիտացված համակարգչային սենյակում և այլ մասնագիտացված լսարաններում, որոնք կահավորվել և վերազինվել են ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ֆինանսական աջակցության շնորհիվ:
Հյուրերը հանդիպում ունեցան կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ. Վարյանի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին կանանց և տղամարդկանց հավասար իրավունքներին, կրթահամալիրի արական և իգական սեռի դիմորդների տոկոսային հարաբերակցությանը, ընդունելության քննությունների անցկացման ընթացքում կոռուպցիոն ռիսկերի վերացման ուղղությամբ տարված աշխատանքներին վերաբերող հարցեր:
Հանդիպման ավարտին պարոն Վարյանն իր երախտագիտությունը հայտնեց ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակին երկար տարիներ կրթահամալիրի կողքին գտնվելու և իրականացվող բարեփոխումներին մշտապես աջակցելու համար:

Delegation of the OSCE Office in Yerevan visits the Police Educational Complex
18 November 2016 – Deputy Head of the OSCE Office in Yerevan Barbara Devis, Politico-Military Officer of the OSCE Office in Yerevan Bernhard Frankl, Deputy Political Counselor at the U.S. Mission to the OSCE in Vienna Jay Truesdale paid a study visit to the Police Educational Complex.
Accompanied by Colonel T. Yesayan, Deputy Head of the RoA Police Educational Complex, the visitors had a tour in the Educational Complex, got acquainted with the organizational structure of the Educational Complex, educational programs and training courses for police officers. The guests were also in the state-of-the-art gym, specialized computer room for entrance exams and other specialized rooms, which have been furnished and equipped thanks to the financial support of the OSCE Office in Yerevan.
The guests had a meeting with Lieutenant-General Hovh. Varyan, Head of the RoA Police Educational Complex. During the meeting, issues related to gender equality, correlation between percentage of male and female applicants, efforts made for eliminating corruption risks during entrance exams were discussed.
Upon the end of the meeting, Mr. Varyan expressed his gratitude to the OSCE Office in Yerevan for standing by the Educational Complex for many years and assisting the ongoing reforms.