ՎերադառնալԳիտագործնական սեմինար Վոլգոգրադի ՆԳՆ ակադեմիայում
2014 թվականի հոկտեմբերի 2-ից 4-ը, միջազգային համագործակցության շրջանակներում, Վոլգոգրադի ՆԳՆ ակադեմիա մեկնեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պատվիրակությունը՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավաբանական ֆակուլտետի ՕՀԳ և կրիմինալիստիկայի ամբիոնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Մ. Սեմերջյանը, ինչպես նաև նույն ամբիոնի ավագ դասախոս, ոստիկանության փոխգնդապետ Ս.Մարգարյանը:
Այցի շրջանակներում վերջիններս մասնակցեցին << ՌԴ և ՀՀ տարածքներում հանցավորության դեմ պայքարի փորձի և իրավական համակարգերի համեմատական վերլուծություն>> թեմայով գիտագործնական սեմինարին: Սեմինարի բացման արարողության ընթացքում ողջույնի խոսքով հանդես եկավ ոստիկանության փոխգնդապետ Մ. Սեմերջյանը, իսկ սեմինարի ընթացքում <<ՀՀ-ում կրիմինալիստիկայի զարգացումը>> թեմայով ելույթ ունեցավ ոստիկանության փոխգնդապետ Ս.Մարգարյանը:
Վոլգոգրադի ակադեմիայի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Վ.Ի.Տրետյակովը ողջույնի խոսքեր հղելով ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ. Վարյանին՝ պատրաստակամություն հայտնեց ընդլայնել կրթական հաստատությունների համագործակցությունը ոստիկանության կադրերի պատրաստման գործում:

Научно-практический семинар в Волгоградской академии МВД РФ
В рамках международного сотрудничества с 2-го по 4-е октября 2014 года делегация Образовательного комплекса полиции РА в составе начальника кафедры ОРД и криминалистики, подполковника полиции М. Семерджяна и старшего преподавателя той же кафедры подполковника полиции С. Маргаряна отбыла в   Волгоградскую академию МВД РФ.
В рамках визита делегация приняла участие в научно-практическом семинаре на тему “Сравнительный анализ правовых систем и опыт борьбы с преступностью на территории  России и Армении”. Во время церемонии открытия семинара с приветственной речью выступил подполковник полиции М. Семерджян, а на тему  “Развитие криминалистики в РА” выступил подполковник полиции С. Маргарян.
Начальник Волгоградской академии, генерал-майор полиции В. И. Третьяков,  приветствуя начальника Образовательного комплекса полиции РА, генерал-лейтенанта полиции Республики Армения Оганеса Варьяна, выразил готовность расширить сотрудничество между образовательными учреждениями в области подготовки кадров для органов внутренних дел.