ՎերադառնալԳիտագործնական սեմինար Վոլգոգրադի ՆԳՆ ակադեմիայում
2014 թվականի հոկտեմբերի 2-ից 4-ը, միջազգային համագործակցության շրջանակներում, Վոլգոգրադի ՆԳՆ ակադեմիա մեկնեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պատվիրակությունը՝ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավաբանական ֆակուլտետի ՕՀԳ և կրիմինալիստիկայի ամբիոնի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Մ. Սեմերջյանը, ինչպես նաև նույն ամբիոնի ավագ դասախոս, ոստիկանության փոխգնդապետ Ս.Մարգարյանը:
Այցի շրջանակներում վերջիններս մասնակցեցին << ՌԴ և ՀՀ տարածքներում հանցավորության դեմ պայքարի փորձի և իրավական համակարգերի համեմատական վերլուծություն>> թեմայով գիտագործնական սեմինարին: Սեմինարի բացման արարողության ընթացքում ողջույնի խոսքով հանդես եկավ ոստիկանության փոխգնդապետ Մ. Սեմերջյանը, իսկ սեմինարի ընթացքում <<ՀՀ-ում կրիմինալիստիկայի զարգացումը>> թեմայով ելույթ ունեցավ ոստիկանության փոխգնդապետ Ս.Մարգարյանը:
Վոլգոգրադի ակադեմիայի պետ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Վ.Ի.Տրետյակովը ողջույնի խոսքեր հղելով ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհ. Վարյանին՝ պատրաստակամություն հայտնեց ընդլայնել կրթական հաստատությունների համագործակցությունը ոստիկանության կադրերի պատրաստման գործում:

BackScientific and practical seminar in Volgograd MIA Academy
October 2-4, 2014 – Within the International Cooperation the delegation of the RoA Police Educational Complex travelled to Volgograd MIA Academy. The delegation headed by police Lieutenant Colonel M. Semerjyan, Head of Faculty of Law OIA and Criminology Department, as well as police Lieutenant Colonel S. Margaryan, senior lecturer in the same Department.
During the visit, the delegation participated in scientific and practical seminar of “Practice of combating crime and comparative analysis of legal systems in Russian Federation and Republic of Armenia.” During the opening ceremony of the seminar greeting speech was made by police Lieutenant Colonel M. Semerjyan, and police Lieutenant Colonel S. Margaryan delivered a speech on “The Development of Criminology in RA.”
Police Major General V.I. Tretyakov, Chief of Volgograd Academy, by sending greetings to police Lieutenant General H. Varyan, Head of the RoA Police Educational Complex, expressed readiness to expand cooperation in training of policemen of the educational institutions.