ՎերադառնալՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի մագիստրատուրայի առկա ուսուցման 2013-2014 ուսումնական տարվա շրջանավարտներին դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը
2014 թվականի հունիսի 20-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ ակադեմիայի մագիստրատուրայի առկա ուսուցման՝ 2013-2014 ուսումնական տարվա թվով 5 շրջանավարտների դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը: Շնորհավորանքի խոսքերով հանդես եկան ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանը և պետական ամփոփիչ ատեստավորման հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ ոստիկանության ինֆորմացիոն կենտրոնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Արմեն Ղուկասյանը: Այնուհետև տեղի ունեցավ դիպլոմների հանձնման արարողությունը, 5 շրջանավարտներից երկուսը արժանացան գերազանցության դիպլոմների:
Մագիստրատուրան գերազանցությամբ ավարտած շրջանավարտ Մուշեղ Սահակյանն իր շնորհակալական խոսքում նշեց, որ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում ստեղծված են բոլոր պայմանները հավուր պատշաճի կրթություն ստանալու համար և շնորհակալություն հայտնեց ՀՀ ոստիկանության ղեկավարությանը, կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանին, պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմին՝ առանձնահատուկ հոգատարության և ուսումնական գործընթացն իրենց ուշադրության կենտրոնում պահելու համար:

НазадТоржественная церемония вручения дипломов выпускникам 2013-2014 учебного года очного обучения магистратуры академии Образовательного комплекса полиции РА
20-го июня 2014 года в Образовательноом комплексе полиции РА состоялась торжественная церемония вручения дипломов 5-и выпускникам 2013-2014 учебного года очного обучения магистратуры академии. С поздарвительной речью выступили начальник Образовательного комплекса, генерал-лейтенант полиции Оганес Варьян и председатель государственной итоговой аттестационной комиссии, начальник Информационного центра полиции РА, полковник полиции Армен Гукасян. После чего состоялась церемония вручения дипломов, из 5-ти выпускников двое удостоились диплома отличия.
С отличием закончивший магистратуру выпускник Мушег Саакян, в своей благодарственной речи отметил, что в Образовательном комплексе созданы все условия для получения соответствующего образования и поблагодарил руководство полиции РА, начальника Образовательного комплекса, генерал-лейтенанта полиции Оганеса Варьяна и преподавательский состав за особую заботу и внимание к учебному процессу.