ՎերադառնալՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ակադեմիայի մագիստրատուրայի առկա ուսուցման 2013-2014 ուսումնական տարվա շրջանավարտներին դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը
2014 թվականի հունիսի 20-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ ակադեմիայի մագիստրատուրայի առկա ուսուցման՝ 2013-2014 ուսումնական տարվա թվով 5 շրջանավարտների դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը: Շնորհավորանքի խոսքերով հանդես եկան ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանը և պետական ամփոփիչ ատեստավորման հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ ոստիկանության ինֆորմացիոն կենտրոնի պետ, ոստիկանության գնդապետ Արմեն Ղուկասյանը: Այնուհետև տեղի ունեցավ դիպլոմների հանձնման արարողությունը, 5 շրջանավարտներից երկուսը արժանացան գերազանցության դիպլոմների:
Մագիստրատուրան գերազանցությամբ ավարտած շրջանավարտ Մուշեղ Սահակյանն իր շնորհակալական խոսքում նշեց, որ ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում ստեղծված են բոլոր պայմանները հավուր պատշաճի կրթություն ստանալու համար և շնորհակալություն հայտնեց ՀՀ ոստիկանության ղեկավարությանը, կրթահամալիրի պետ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հովհաննես Վարյանին, պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմին՝ առանձնահատուկ հոգատարության և ուսումնական գործընթացն իրենց ուշադրության կենտրոնում պահելու համար:

RoA Police Educational Complex Honors Class of 2014 with Commencement Ceremony
June 20, 2014 – The RoA Police Educational Complex honored the graduating Class of 2014 with the annual Commencement Ceremony. Lieutenant-General Hovhannes Varyan, Head of the Police Educational Complex, and Colonel Armen Ghukasyan, Chair of the Exam Board, Head of the RoA Police Information Centre, both offered their congratulatory remarks to the five graduate students of the Academy’s Master’s program which was followed by the diploma award ceremony. Two out of the five graduating students received diplomas with honors.
In his thank-you speech, Mushegh Sahakyam, graduate of the Master’s program with honors said, “The RoA Police Educational Complex ensures all the conditions for the best possible education. I would like to thank the top management of the Educational Complex, Lieutenant General Hovhannes Varyan and the faculty members for their special care and keeping the focus on the educational process”.