ՀՀ Ոստիկանության կրթահամալիրը տոնում է անկախության օրը
2015թ. սեպտեմբերի 19-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում տեղի ունեցավ նախատոնական միջոցառում՝ նվիրված Հայաստանի Հանրապետության անկախության տարեդարձին: Միջոցառաման ընթացքում ցուցադրվեց վավերագրական ֆիլմ՝ նվիրված անկախության 24-րդ տարեդարձին: Ֆիլմի ավարտից հետո ելույթ ունեցան ժողովրդական երգիչ Արսեն Գրիգորյանը, Սասնա Ծռեր երգի-պարի ազգագրական համույթը և Ջիվանու անվան աշուղական դպրոցի սան Վահրամ Հովհաննիսյանը:
Միջոցառմանը մասնակցում էին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ղեկավարությունը, պրոֆեսորադասախոսական կազմը և սովորողները:
Միջոցառման ավարտին հյուրերին հանձնվեցին պատվոգրեր ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ղեկավարության կողմից:

Образовательный комплекс полиции РА празднует День Независимости.
19 сентября 2015 года в Образовательном комплексе полиции РА состоялось предпраздничное мероприятие, посвященное 24-ой годовщине Независимости Республики Армения, во время которого был продемонстрирован документальный фильм, посвященный Дню Независимости. После окончания фильма выступили народный артист Арсен Григорян, этнографический ансамбль "Сасна Црер" и учащийся школы ашугской песни имени Дживани Ваграм Оганисян.
На мероприятии присутствовали руководство, профессорско-преподавательский состав и учащиеся Образовательного комплекса полиции РА.
После завершения гостям были вручены дипломы от имени руководства Образовательного комплекса полиции РА.