Հանդիպում լեհ փորձագետների հետ
Արևելյան գործընկերության ոստիկանական համագործակցության ծրագրի շրջանակներում սույն թվականի հոկտեմբերի 26-ից 28-ը Լեհաստանի ՆԳՆ փորձագետներ Եժի Կոշինսկին և Մարթա Կրակովիան ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում ՀՀ ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումների ծառայողների համար անցկացրեցին   Պայքար կեղծ ապրանքատեսակների ապօրինի շրջանառության դեմ   թեմայով դասընթաց:
Այնուհետև փորձագետները հանդիպում ունեցան Կրթահամալիրի ղեկավարության և պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի հետ: Հանդիպման ընթացքում ներկայացվեցին Պայքար ինտերնետում հեղինակային իրավունքով պաշտպանված օբյեկտների ապօրինի օգտագործման դեմ  և Եվրոպայում մտավոր սեփականության հանցավորության վիճակը  թեմաները:
Հանդիպումն անցավ ջերմ մթնոլորտում, փորձագետներին ուղղվեցին մի շարք հարցեր, որոնց տրվեցին սպառիչ պատասխաններ:

НазадВстреча с экспертами Польши.
В рамках программы полицейского сотрудничества Восточного партнерства с 26-го по 28-ое октября сего года для сотрудников соответствующих подразделений полиции РА, эксперты МВД Польши - Ежи Кошински и Марта Краковия в Образовательном комплексе полиции РА провели лекцию на тему "Борьба против незаконного оборота контрафактной продукции" .
Затем эксперты МВД Польши встретились с руководством и профессорско-преподавательским составом Образовательного комплекса. Во время встречи были представлены темы "Борьба против использования в интернете материалов, защищенных авторским правом " и "Состояние преступности интеллектуальной собственности".
Встреча прошла в дружественной обстановке, экспертам было задано ряд вопросов, на которые были даны исчерпывающие ответы.