Վերադառնալ«Տեղեկատվական անվտանգություն» թեմայով վերապատրաստման դասընթաց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
2014թ. հունիսի 9-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի աջակցությամբ ՀՀ ոստիկանության ծառայողների և այլ շահագրգիռ գերատեսչությունների աշխատակիցների համար մեկնարկեց “Տեղեկատվական անվտանգություն” թեմայով վերապատրաստման դասընթացը: Դասընթացը վարում է ԵԱՀԿ փորձագետ, Նյու Յորքի Oլբանի պետական համալսարանի պրոֆեսոր Սանջեյ Գոելը:
ԵԱՀԿ Երևանյան գրասենյակը առաջին անգամ չէ, որ հանդես է գալիս նման նախաձեռնությամբ: Դեռևս 2013թ. մայիս ամսին ՀՀ ոստիկանության շահագրգիռ ստորաբաժանումների ծառայողների համար անցկացվել է տեղեկատվական անտանգության վերաբերյալ վերապատրաստման դասընթաց:
Երկշաբաթյա դասընթացի նպատակն է մասնակիցներին ներկայացնել տեղեկատվական անվտանգության հիմունքները, համակարգիչների և ցանցային ենթակառուցվածքների սպառնալիքները և պայքարը դրանց դեմ, համակարգերի և տվյալների պաշտպանության հմտությունները, ինչպես նաև ընձեռել համակարգչի և համակարգչային հանցագործությունների ավելի լավ հետաքննության հնարավորություն:

НазадКурс переподготовки в Образовательном комплексе РА по теме "Информационная безопасность"
При поддержке Ереванского офиса ОБСЕ для сотрудников полиции и других заинтересованных ведомств 9-го июня 2014г. в Образовательном комплексе полиции РА стартовал курс переподготовки по теме “Информационная безопасность”. Курс переподготовки проводит эксперт ОБСЕ, профессор государственного университета Олбани Нью-Йорка Санджей Гоел.
Не впервые Ереванский офис ОБСЕ берет на себя такую инициативу. Ещë в мае 2013 года для сотрудников заинтересованных ведомств полиции прошел курс переподготовки по информационной безопасности.
Целью двухнедельных курсов является представление основ информационной безопасности, угрозы компьютеров и сетевых инфраструктур, борьба с ними, основы систем и защита данных, а также возможность эффективного расследования компьютерных преступлений.