Վերադառնալ«ՈՍՏԻԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՀԱՍԱՐԿՈՒԹՅԱՆ ՓՈԽՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ » խորագրով միջազգային սեմինար ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
2015 թվականի հունիսի 5-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի աջակցությամբ Զինված ուժերի ժողովրդավարական վերահսկողության Ժնևի կենտրոնի փորձագետների կողմից անցկացվեց «Ոստիկանության և հասարակության փոխհարաբերությունները» խորագրով միջազգային սեմինար: Սեմինարին մասնակցում էին ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության և ենթակա տարածքային բաժինների համայնքային ոստիկանության բաժանմունքների պետերը, ինչպես նաև ՀՀ ոստիկանության շտաբի, ՀԿԱՎ, ՀԿԼՎ և ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչները:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ղեկավարության անունից սեմինարի մասնակիցներին ողջունեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Գագիկ Գևորգյանը՝ մաղթելով արդյունավետ և բեղմնավոր աշխատանք: Ողջույնի խոսքով հանդես եկան նաև ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ռազմաքաղաքական հարցերի ազգային պատասխանատու Սուսաննա Նալթակյանը և Զինված ուժերի ժողովրդավարական վերահսկողության Ժնևի կենտրոնի փոխտնօրեն դոկտոր Ֆիլիպ Ֆլյուրին:
Սեմինարի ընթացքում զեկույցներով հանդես եկան ԵԱՀԿ քարտուղարութան ներկայացուցիչ պարոն Թորսթեն Շտոդյեկը և ԶՈՒԺՎ Ժնևի կենտրոնի փորձագետներ դոկտոր Թիմ Փարսոնսը և դոկտոր Դենիել Սիլվերսթոունը: Ելույթ ունեցավ նաև ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ներկայացուցիչ կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի վարչական իրավունքի և ոստիկանության վարչական գործունեության ամբիոնի ավագ դասախոս, ոստիկանության փոխգնդապետ Վլադիմիր Ավագիմյանը՝ ներկայացնելով «Համայնքային ոստիկանության մոդելի կիրառման Հայաստանի փորձը. հիմնական մարտահրավերները» թեմայով զեկույցը:
Սեմինարի ընթացքում ներկայցվեցին և մասնակիցների հետ համատեղ քննարկվեցին համայնքային ոստիկանության և հասարակության փոխհամագործակցությանը առընչվող բազմաթիվ այլ հարցեր:

BackINTERNATIONAL WORKSHOP ON “POLICE-PUBLIC RELATIONS” AT THE POLICE EDUCATIONAL COMPLEX
June 5, 2015 – By the support of the OSCE Office in Yerevan, the International Workshop on “Police-Public Relations” was held at the RoA Police Educational Complex delivered by the experts of the Geneva Centre for the Democratic Control of the Armed Forces. The workshop brought together heads of Yerevan City Department of the Armenian Police and community police subdivisions of territorial divisions, as well as representatives from Police Headquarters, DPOP, DPRI and faculty of the Police Educational Complex.
On behalf of the top management, Police Colonel Gagik Gevorgyan, Head of Educational-Methodical and Development Department of the Police Educational Complex, welcomed the participants of the workshop wishing them effective and fruitful work. Welcoming remarks were also given by Susanna Naltakyan, Politico-Military Officer at OSCE Office in Yerevan, Doctor Philipp Fluri, Deputy Director of the Geneva Centre for the Democratic Control of the Armed Forces.
During the workshop, reports were given by Mr. Thorsten Stodiek, representative of the OSCE Secretariat and DCAF experts Dr. Tim Parsons and Dr. Daniel Silverstone. Police Lieutenant Colonel Vladimir Avagimyan, Senior Lecturer at Administrative Law and Police Administrative Activities Department, also came up with a report on “The Experience of Armenia in Implementing Community Police Model. Main Challenges”.