Վերադառնալ«ՈՍՏԻԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ԵՎ ՀԱՍԱՐԿՈՒԹՅԱՆ ՓՈԽՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ » խորագրով միջազգային սեմինար ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում
2015 թվականի հունիսի 5-ին ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրում ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի աջակցությամբ Զինված ուժերի ժողովրդավարական վերահսկողության Ժնևի կենտրոնի փորձագետների կողմից անցկացվեց «Ոստիկանության և հասարակության փոխհարաբերությունները» խորագրով միջազգային սեմինար: Սեմինարին մասնակցում էին ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության և ենթակա տարածքային բաժինների համայնքային ոստիկանության բաժանմունքների պետերը, ինչպես նաև ՀՀ ոստիկանության շտաբի, ՀԿԱՎ, ՀԿԼՎ և ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչները:
ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ղեկավարության անունից սեմինարի մասնակիցներին ողջունեց ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ուսումնամեթոդական և զարգացման վարչության պետ, ոստիկանության գնդապետ Գագիկ Գևորգյանը՝ մաղթելով արդյունավետ և բեղմնավոր աշխատանք: Ողջույնի խոսքով հանդես եկան նաև ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ռազմաքաղաքական հարցերի ազգային պատասխանատու Սուսաննա Նալթակյանը և Զինված ուժերի ժողովրդավարական վերահսկողության Ժնևի կենտրոնի փոխտնօրեն դոկտոր Ֆիլիպ Ֆլյուրին:
Սեմինարի ընթացքում զեկույցներով հանդես եկան ԵԱՀԿ քարտուղարութան ներկայացուցիչ պարոն Թորսթեն Շտոդյեկը և ԶՈՒԺՎ Ժնևի կենտրոնի փորձագետներ դոկտոր Թիմ Փարսոնսը և դոկտոր Դենիել Սիլվերսթոունը: Ելույթ ունեցավ նաև ՀՀ ոստիկանության կրթահամալիրի ներկայացուցիչ կրթահամալիրի ակադեմիայի իրավագիտության ֆակուլտետի վարչական իրավունքի և ոստիկանության վարչական գործունեության ամբիոնի ավագ դասախոս, ոստիկանության փոխգնդապետ Վլադիմիր Ավագիմյանը՝ ներկայացնելով «Համայնքային ոստիկանության մոդելի կիրառման Հայաստանի փորձը. հիմնական մարտահրավերները» թեմայով զեկույցը:
Սեմինարի ընթացքում ներկայցվեցին և մասնակիցների հետ համատեղ քննարկվեցին համայնքային ոստիկանության և հասարակության փոխհամագործակցությանը առընչվող բազմաթիվ այլ հարցեր:

НазадМЕЖДУНАРОДНЫЙ СЕМИНАР ,, ВЗАИМООТНОШЕНИЯ ПОЛИЦИИ И ОБЩЕСТВА ’’ В ОБРАЗОВАТЕЛЬНОМ КОМПЛЕКСЕ ПОЛИЦИИ РА
5-го июня 2015 года, при поддержке ереванского офиса ОБСЕ, экспертами Женевского центра по демократическому контролю над вооруженными силами в Образовательном комплексе полиции РА был проведен международный семинар под заголовком ,,Взаимоотношения полиции и общества’’ . На семинаре приняли участие начальники отделений муниципальной полиции территориальных отделов Управления города Еревана полиции РА,а также представители штаба,Управления по обеспечению общественного порядка,Управления по связям с общественностью и профессорско-преподавательского состава Образовательного комплекса полиции РА.
От имени руководства Образовательного комплекса полиции РА участников семинара приветствовал начальник управления по учебно-методической работе и развитию,полковник полиции Гагик Геворгян пожелав участникам эффективной и плодотворной работы.С приветственным словом выступили также национальный сотрудник по военно-политическим вопросам ереванского офиса ОБСЕ Сусанна Налтакян и заместитель директора Женевского центра по демократическому контролю над вооруженными силами господин Филипп Флюри.
На семинаре с докладами выступили представитель секретариата ОБСЕ господин Торстен Штодъек и эксперты Женевского центра ДКВС доктор Тим Парсонс и доктор Даниэль Сильверстоун.Выступил также представитель Образовательного комплекса полиции РА старший преподаватель кафедры административного права и административной деятельности полиции юридического факультета академии Образовательного комплекса, подполковник полиции Владимир Авагимян и представил доклад на тему ,,Опыт применения модели муниципальной полиции в Армении:основные проблемы’’.
В ходе семинара были представлены и совместно с участниками обсуждены многие другие вопросы о взаимосотрудничестве общества и муниципальной полиции.